AYDIN

AYDIN Haberleri

Sanal jigolo sitesiyle vatandaşları 1 milyon TL dolandıran 8 kişi gözaltına alındı

Mersin'de kurdukları sanal jigolo sitesi aracılığıyla aralarında Aydın'ın da bulunduğu 43 ilde, 68 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla 8 kişi gözaltına alındı. Mersin merkezli 4 ilde gerçekleştirilen operasyonda şüphelilerin müştekileri 1 milyon 100 lira dolandırdıkları ve lüks bir hayat sürdükleri tespit edildi.

Türk mutfağının geleneksel tadı tarhana asırlardır cazibesini koruyor

Türk mutfağının asırlardır süregelen gelenekleri arasında yer alan ve Orta Asya'dan bu yana sevilerek tüketilen tarhana geleneği devam ediyor. Her yıl geleneksel tadından taviz vermeden modern şartlarda tonlarca tarhana üreten Tuğba Kuruyemiş, pandemi döneminde tarhana tüketiminin de arttığını belirtti. Çeşitli hastalık ve virüslere karşı vücut direncini arttırması ile de bilinen tarhananın taleplerdeki artış nedeniyle bu yıl daha fazla üretildi.

Bıçaklanarak öldürülen 16 yaşındaki Yağmur’un ailesi konuştu

27 Temmuz 2021 tarihinde Aydın'ın Didim ilçesinde bıçaklanarak öldürülen 16 yaşındaki Didimli Yağmur Tayhan'ın acılı ailesi kızlarının öldürülmesinin ardından ilk kez konuştu. Acılı Tayhan ailesi katilin en ağır cezayı almasını isterken 'Geç gelen adalet; adalet değildir. Bir an önce yargılamanın başlamasını istiyoruz' şeklinde konuştu.

Genç kızın katili, babasının iş yeri komşusu çıktı

Aydın'ın Didim ilçesinde kendisinden 2 gündür haber alınamayan ve boş arazide ölü olarak bulunan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan'ı öldürdüğü belirlenen babasının iş yeri komşusu N.C. (53), Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından olaydan kısa süre ilçedeki bir parkta otururken yakalandı.

18 yıldır çözülemeyen cinayet, yaşlı adamın acısını iki kat arttırdı

Aydın'ın Efeler ilçesinde 18 yıl önce sırtından bıçaklanarak öldürülen iki çocuk annesi Ayşe Candaş'ın (55) katil veya katilleri bir türlü bulunamazken, vahşice cinayete kurban giden kadının kocası 86 yaşındaki Osman Zeki Candaş'ın acısı ise her yıl büyüyerek arttı. Faili meçhul olarak kalan cinayet aydınlatılmayı bekliyor.

Toplam 5 haber.