Dünya

Dünya Haberleri

Pfizer ve Moderna’nın, Covid-19 aşılarından 32 milyar dolar kazanması bekleniyor

ABD'li ilaç şirketi Pfizer ile Alman BioNTech ve ABD'li Moderna'nın Covid-19 aşılarından 2021 yılında 32 milyar dolar kazanmaları bekleniyor.

Libya’daki gizli pazarlığı ortaya çıkaran mektup

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin elebaşı, Hafter'in BAE'den destek talebi üzerine Sudanlı bin 200 milisin bölgeye gönderilmesine ilişkin yazılan mektup, ülkede birlik ve bütünlüğün sağlanmasının karşındaki gizli pazarlıkları ortaya çıkardı.

Azerbaycan’da Zafer Bayramı 8 Kasım olarak değiştirildi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 10 Kasım gününün Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü olması sebebiyle imzaladığı kararname ile Zafer Günü olarak belirlenen 10 Kasım tarihini 8 Kasım olarak değiştirdi.

Rus askerine korona virüs aşısı uygulaması başladı

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus ordusunda görev yapan askerlere Sputnik V korona virüs aşısının uygulanmaya başlandığını duyurdu.

Serhat Ulusoy, Ahlen’de Türk Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Almanya'nın Ahlen kentinde 2009'dan beri SPD üyeliği ve 2014'ten beri de Belediye Meclis üyeliğini başarıyla yürüten Serhat Ulusoy, 2 Kasım'da itibariyle Ahlen şehrinin Belediye Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Pakistan marketlerinde Fransız ürünleri boykot ediliyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı ifadeleri ve Hz. Muhammed'e (SAV) hakaret içeren karikatürleri desteklemesi nedeniyle Pakistan'da Fransız ürünlerine boykot uygulanmaya başlandı.

Ermenistan’ın saldırısında 7 yaşındaki kızını kaybeden babanın yürek burkan sözleri

Ermenistan ordusunun Berde'de gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybeden 7 yaşındaki Aysu İskenderova'nın babası Rövşen İskenderov, Keşke evim yıkılsaydı, şu köşede uyurdum ama Aysu'ya bir şey olmasaydı. Çocuğum gitti dedi.

Yunanistan Silahlı Kuvvetleri, S-300 hava ve füze savunma sistemini test etmeye hazırlanıyor

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yunanistan Silahlı Kuvvetleri, Girit Meydanı'nda konuşlu S-300 hava ve füze savunma sistemini test etmeye hazırlanıyor.

Ermenistan, Terter’de mezarlık ziyaretinde bulunan sivilleri vurdu

Ermenistan, Terter'de mezarlık ziyaretinde bulunan sivilleri vurdu. Resmi olmayan ilk bilgilere göre, 3 kişi hayatını kaybederken 3 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Ermenistan ordusu Terter’de gazetecileri hedef aldı

Ermenistan ordusu Terter şehrinde çekim yapan gazetecileri hedef aldı.

Azerbaycan ordusu Ermenistan’a ait zırhlı tank birimini imha etti

Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlar devam ederken, Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan'a ait zırhlı tank birimi imha edildi.

Moskova’da kritik Azerbaycan-Ermenistan toplantısı başladı

Rusya'nın çağrısı ile Moskova'ya gelen Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarının Dağlık Karabağ konulu toplantısı başladı.

Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait 2 tankı daha vurdu

Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait 2 tankı daha vurdu.

Azerbaycan Ermeni ordusuna bağlı topçuları vurdu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordu birliklerinin mevzilerini bombalayan Ermeni ordusuna bağlı topçuların nokta atışıyla imha edildiğini açıkladı.

Ermeni topçu birlikleri Azerbaycan ordusu tarafından vuruldu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni topçu birliklerinin vurulduğunu açıkladı.

Çin’de binlerce kişiye Akdeniz Humması bulaştı

Çin'in kuzeybatısında biyolojik kökenli tıbbi madde üreten tesiste yaşanan sızıntının ardından binlerce kişiye Akdeniz Humması bulaştığı açıklandı.

Çin’den ABD’ye Tayvan tehdidi: “Ateşle oynayanlar yanar”

Çin, ABD Sağlık Bakanı'nın Tayvan ziyaretine sert tepki göstererek, Ateşle oynayanlar yanar' açıklamasında bulundu.

Polonya, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı aldı

Polonya, kadına yönelik şiddetin önlenmesini içeren İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı aldı.

Ermenistan -Azerbaycan gerginliği Rusya’ya sıçradı

Ermeni unsurlarının Azerbaycan tarafına top atışlarıyla saldırmasından sonra başlayan Ermenistan-Azerbaycan gerilimi her 2 ülke halkının çok yaşadığı Rusya'ya da yansırken, Rus polisi çok sayıda Ermeni ve Azerbaycan vatandaşını gözaltına aldı.

Toplam 121 haber.