Eğitim

Eğitim Haberleri

GKV'li öğrencilerinden hayvanlara mama desteği

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri Fen ve Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerinin yanı sıra GKV Cemil Alevli IB Diploma programı öğrencileri ile birlikte Gaziantep Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek burada yaşayan hayvanlarla ilgili bilgiler alırken beraberlerinde götürdükleri mamaları hayvanlara verilmek üzere barınağa bıraktılar.

Doğru iletişimin şifreleri

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'ne (HKÜ) bu yıl yerleşen öğrencilere, Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Fatih Akbaba tarafından Kampüste İletişim semineri verildi.

Kazakistanlı öğrenciler GAÜN'de

Kazakistan'ın köklü üniversitelerinden Abay Kazak Milli Pedagoji Üniversitesi öğrencileri bir dönem öğrenim görmek için Gaziantep Üniversitesine geldi.

Sanko Üniversitesi SHMYO'da oryantasyon eğitim

SANKO Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda (SHMYO) 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı, oryantasyon eğitimiyle başladı.

Yardım yerine okul istediler

Şehitkamil'de görevli öğretmenler, Şehitkamil Belediyesi tarafından kendilerine sağlanacak maddi destek ile okul yapılmasını talep ettiler. Gaziantep Valisi Davut Gül ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, öğretmenlerin talebini yerine getireceklerini söylediler.

GAÜN'de geleneksel tanışma kahvaltısı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Aşçılık programı öğrencilerinin eğitim öğretim yılı başında geleneksel olarak düzenledikleri tanışma kahvaltısı Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın'ın da katılımıyla gerçekleşti.

İdare hukuku buluşmalarının yedincisi GAÜN'de yapıldı

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi iş birliğinde Gaziantep Üniversitesi ev sahipliğinde '7. İdare Hukuku Buluşmaları Gaziantep' Çalıştayı' açılış programı GAÜN Atatürk Kültür Sahnesinde gerçekleşti.

Geleceğin tasarımcıları halı fabrikasını ziyaret etti

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliğinin girişimleri ile Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü altında açılan, konusunda Türkiye'nin ilk ve tek olma özelliği taşıyan Halı Tasarımı Programına yönelik oryantasyon programı düzenlendi.

Öğrenciler, bilimsel etkinliklere yoğun ilgi gösteriyorlar

Açıldığı günden bu yana yaklaşık 50 bin öğrencinin yararlandığı Bilim Şehitkamil'deki eğitimlere yoğun ilgi sürüyor. Ortaokul öğrencisi Miraç Bilici, 'Bugün de Bilim Şehitkamil'e gelerek, burada merakımı gidermeye çalıştım. Burası gerçekten çok güzel bir yer' dedi.

Erdemoğlu ailesinden iki eser daha

Adıyaman besni ilçesinde yaptırılan cami ve Anadolu lisesinin açılışı yapıldı

Gaziantep'te gastronomi eğitimi alan kadın kursiyerlere sertifika

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Gastronomi ve Tarımsal Eğitim Merkezi'nde 5 farklı alanda eğitimini başarıyla tamamlayan 95 kadın kursiyer için sertifika töreni düzenlendi.

Sanko sanat galarisi'nde'zaman sızlar 'temalı resim sergisi açıldı

Akademisyen ressam Prof. Birsen Çeken'in, yaşamın zorlukları ve pandemi sürecini tuvaline yansıttığı 'Zaman-Sızlar' temalı kişisel resim sergisi SANKO Sanat Galerisi'nde açıldı.

GAİB ekim ayı eğitim takvimini duyurdu

Üyelerine sunduğu ücretsiz eğitim hizmetiyle her geçen ay daha da faydalı içerikler sunan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Ekim ayı eğitim takvimini kamuoyuyla paylaştı.

GAÜN öğrencilerine afet kültürü semineri

-Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Göç Enstitüsü tarafından hazırlanan 'Afet Kültürü Semineri' İnşaat Mühendisliği Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Dünya şampiyonluğu Gaziantep Üniversitesinden geldi

2022 FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası (University World Cup Combat Sports)'nda muaythai branşında Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Kubilay Tarhan dünya şampiyonu oldu.

GAÜN standına ziyaretçilerden tam not

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Kuyumculuk ve Takı Tasarım Programı öğretim elemanları ve öğrencileri Ortadoğu Fuar Merkezinde gerçekleşen 16. Ortadoğu Altın, Mücevher ve Gümüş Fuarına katıldı.

GAÜN'de kadın istihdamına yönelik protokol imzalandı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile GAZDAŞ Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım Anonim Şirketi arasında kadın öğrencilere yönelik fırsat eşitliği ile mesleki eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinde bin 500'e yakın öğrenci üniversite hayatına adım attı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencileri için yol haritası niteliğinde olan 'Oryantasyon 2022-Üniversite Hayatına Giriş Dersi' düzenledi. 3 bin kişilik oturum kapasitesine sahip Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte, bin 500'e yakın öğrenci üniversite hayatına adım attı. Üniversiteye adaptasyonu kolaylaştırmayı hedefleyen etkinlik ile öğrenciler, yeni döneme yüksek motivasyon ile başladı.

Geleceğin Tasarımcıları Halı Fabrikasını Ziyaret Etti

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliğinin girişimleri ile Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü altında açılan, konusunda Türkiye'nin ilk ve tek olma özelliği taşıyan Halı Tasarımı Programı'na yönelik bir oryantasyon programı düzenlendi. Öğretim elemanları ve 2022-2023 öğretim yılında kayıt yaptıran öğrenciler, makine halısının üretim aşamalarını Şahan Halı'yı ziyaretleri esnasında yerinde inceleme imknı buldular. Makine halısının hammaddeden ipliğe, dokumadan konfeksiyona, kalite kontrolden ambalajlamaya kadar bütün üretim süreçlerini işin uzmanlarından dinleyen öğrenciler, fabrikadaki üretim aşamalarına tanık oldular.

Toplam 274 haber.