Eğitim

Minik öğrenciler için 34 bin eğitim kitabı ve boyama seti Minik öğrenciler için 34 bin eğitim kitabı ve boyama seti
Gaziantep'e 200 öğrenci kapasiteli yatılı Kur'an Kursu Gaziantep'e 200 öğrenci kapasiteli yatılı Kur'an Kursu
Gaziantep'te Askıda Tablet kampanyası Gaziantep’te Askıda Tablet kampanyası
Okullarda yüz yüze eğitim Okullarda yüz yüze eğitim
Yabancı uyruklu öğrenciler için Türkçe yeterlik sınavı yapıldı Yabancı uyruklu öğrenciler için Türkçe yeterlik sınavı yapıldı
Engelsiz üniversite ödülleri yarışmasında GAÜN'e üç kategoride 6 ödül Engelsiz üniversite ödülleri yarışmasında GAÜN’e üç kategoride 6 ödül
Şahinbey belediyesinden anaokullarına 345 bin kitap Şahinbey belediyesinden anaokullarına 345 bin kitap
Pakistan'dan Gaziantep'e okul Pakistan'dan Gaziantep’e okul
Depreme dayanıklı bina yapmak için yarıştırlar Depreme dayanıklı bina yapmak için yarıştırlar
Milli Eğitimden akademik takvimle ilgili yalanlama geldi Milli Eğitimden akademik takvimle ilgili yalanlama geldi
KPSS Yerleştirme sonuçları açıklandı KPSS Yerleştirme sonuçları açıklandı
KPSS hazırlıkta gençlik kütüphanelerine yoğun ilgi KPSS hazırlıkta gençlik kütüphanelerine yoğun ilgi
İnci Koleji LGS başarısında geleneği yine bozmadı İnci Koleji LGS başarısında geleneği yine bozmadı
ÖSYM Başkanı, YKS birincilerinin illerini açıkladı ÖSYM Başkanı, YKS birincilerinin illerini açıkladı
Fedakar öğretmenler öğrencileri için kolları sıvadı Fedakar öğretmenler öğrencileri için kolları sıvadı
GAÜN'ün başarısı YÖK raporunda GAÜN’ün başarısı YÖK raporunda
GAÜN Cerablus Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi GAÜN Cerablus Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi
Timeline Travel Projesi Ulusal Ajans'ın canlı yayın konuğu oldu Timeline Travel Projesi Ulusal Ajans’ın canlı yayın konuğu oldu
Ders zili 31 Ağustos'ta çalacak Ders zili 31 Ağustos’ta çalacak
İki üniversite arasında işbirliği protokolü İki üniversite arasında işbirliği protokolü
Eğitim Haberleri

Minik öğrenciler için 34 bin eğitim kitabı ve boyama seti

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, okul öncesi eğitime başlayan minik öğrencilere kitap ve boyama seti hediye etti.

Gaziantep'e 200 öğrenci kapasiteli yatılı Kur'an Kursu

Hayırsever Eruslu Ailesi tarafından Kız öğrencilerin 200 öğrenci kapasiteli yatılı Kur'an Kursu eğitim göreceği yapımı protokolü imzalandı.

Gaziantep’te Askıda Tablet kampanyası

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan Askıda Tablet kampanyası ile öğrencilerin uzaktan eğitimine destek verilecek.

Okullarda yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Kitabı tasarlarken okulların açılacağı ilk günü hayal ettik. O ilk günün çocuklar için ne kadar önemli olduğunu biliyorduk. Amacımız, çocukların yaşamlarındaki en önemli dönemlerden biri olan ilkokula başlamalarının sağlıklı ve mutlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktı. Bunun için oyunun gücünden yararlandık' dedi.

Yabancı uyruklu öğrenciler için Türkçe yeterlik sınavı yapıldı

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde bu yıl öğrenim görecek olan yabancı uyruklu öğrenciler için Türkçe yeterlik sınavı yapıldı.

Engelsiz üniversite ödülleri yarışmasında GAÜN’e üç kategoride 6 ödül

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Yüksek Öğretim Kurumunun (YÖK) dört dalda düzenlediği Engelsiz Üniversite Yarışmasında, üç kategoride 6 ödül kazanırken, üç fakülte ise aday gösterildi. Ödül kazanan birimlere belgeleri Rektör Prof. Dr. Ali Gür tarafından verildi.

Şahinbey belediyesinden anaokullarına 345 bin kitap

Eğitime desteğini artırarak sürdüren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Valiliği öncülüğünde 22 bin öğrenciye 342 bin adet okul öncesi kitap, hediye edilmesi için protokol imzaladı.

Pakistan'dan Gaziantep’e okul

Pakistan'da faaliyet gösteren Said ve Baitussalam Dernekleri tarafından Gaziantep'e yaptırılan 'Fikir Okulu' düzenlenen törenle eğitim öğretime açıldı. Gaziantep Valisi Davut Gül, açılışta yaptığı konuşmada Türkiye'nin Suriye meselesine bakış açısının tamamen insani bir duruş olduğunu söyledi.

Depreme dayanıklı bina yapmak için yarıştırlar

Türkiye'nin bilim ve teknoloji alanında bağımsızlığını kazanması için hayata geçirdiği Deneyap Atölyeleri uygulama sınavına giren öğrenciler depreme dayanıklı bina yapmak için Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezinde ter döktüler.

Milli Eğitimden akademik takvimle ilgili yalanlama geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Şengül'ün açıklamasın ardından sosyal medyada paylaşılan akademik takvimle ilgili milli eğitimden yalanlama geldi

KPSS Yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün: 23 Temmuz - 4 Ağustos 2020 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız KPSS-2020/1 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresimizden açıklanmıştır. Sonuçların adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.

KPSS hazırlıkta gençlik kütüphanelerine yoğun ilgi

Şehitkamil Belediyesi, KPSS'ye hazırlanan öğrencilere nitelikli ve hijyenik ortamda ders çalışma imkanı sunuyor. Sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun ders çalışan KPSS hazırlık öğrencileri, sağlanan olanaklardan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

İnci Koleji LGS başarısında geleneği yine bozmadı

İnci Koleji, zorlu bir maratonun ardından gerçekleştirilen LGS 2020'de yerleştirme sonuçlarına göre geleneğini yine bozmadı.

ÖSYM Başkanı, YKS birincilerinin illerini açıkladı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabı üzerinden 2020-YKS birincilerini il bazında açıkladı.

Fedakar öğretmenler öğrencileri için kolları sıvadı

Yeni tip korona virüs sonrası 16 Mart'tan itibaren zorunlu olarak ara verilen eğitimin ardından öğrencilerine dijital ortamda ders veren öğretmenler, 31 Ağustos'ta açılması planlanan okullar için ellerine aldıkları çekiç ve kürek ile okul bahçesinde çevre düzenlemesi yaptı.

GAÜN’ün başarısı YÖK raporunda

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın açıkladığı ve kamuoyu erişimine açılan 2019 Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu'nda Gaziantep üniversitesi birçok başarıya imza attı.

GAÜN Cerablus Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi

Gaziantep Üniversitesi'nin Suriye'deki eğitim kurumlarından Cerablus Meslek Yüksekokulu'nda eğitimlerini tamamlayan 100 Suriyeli öğrenci mezun olarak diploma aldı. Pandemi süreci nedeniyle online olarak düzenlenen törende, 15 öğrenci mezunlar adına kep attı.

Timeline Travel Projesi Ulusal Ajans’ın canlı yayın konuğu oldu

Gaziantep Üniversitesi'nin koordinatörü olduğu, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Erasmus Plus Hibe Programı kapsamında finanse edilen 'Timeline Travel (Zamandizin Yolculuğu): Mimarlık Tarihi Öğrenimi ve Öğretimi için Alternatif Bir Uygulama' projesi ses getirmeye devam ediyor.

Ders zili 31 Ağustos’ta çalacak

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılı çalışma takviminin, 81 ile gönderilen genelgeyle duyurdu. Genelgeye göre, birinci dönem 31 Ağustos 2020 pazartesi günü başlayacak ve 22 Ocak 2021 cuma günü sona erecek.

Toplam 41 haber.