Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitime ara verileceğini açıkladı Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitime ara verileceğini açıkladı
GAÜN'e engelsiz üniversite ödülü GAÜN’e engelsiz üniversite ödülü
Üniversite öğrencilerine mesleki nitelik kazandıracak protokol Üniversite öğrencilerine mesleki nitelik kazandıracak protokol
Özel eğitim alanında öğretmen yetiştirme Özel eğitim alanında öğretmen yetiştirme
HKÜ'de medya okuryazarlığı ve söylem analizi webinarı HKÜ’de medya okuryazarlığı ve söylem analizi webinarı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması:
Şehitkamil'e 4 yeni kütüphane daha kazandırılacak Şehitkamil’e 4 yeni kütüphane daha kazandırılacak
Şehitkamil'de on parmak F klavye kullanım kursu başladı Şehitkamil’de on parmak F klavye kullanım kursu başladı
Düşük ve orta riskli bölgelerde yüz yüze eğitim başladı Düşük ve orta riskli bölgelerde yüz yüze eğitim başladı
Şehitkamil'den öğrencilere 10 bin satranç seti Şehitkamil’den öğrencilere 10 bin satranç seti
Yüz yüze eğitim başladı, ilk dersi Vali Gül verdi Yüz yüze eğitim başladı, ilk dersi Vali Gül verdi
Şahinbey  Belediyesi ülke gündeminde Şahinbey Belediyesi ülke gündeminde
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'dan yüz yüze eğitim açıklaması Milli Eğitim Bakanı Selçuk'dan yüz yüze eğitim açıklaması
Öğretmenlerin aşılanmasıyla ilgili açıklama geldi Öğretmenlerin aşılanmasıyla ilgili açıklama geldi
LGS ve YKS tarihlerinin ötelenmesi önerisi LGS ve YKS tarihlerinin ötelenmesi önerisi
Okulların açılma tarihi belirlendi Okulların açılma tarihi belirlendi
Bakan Selçuk, 'Görevimiz İlk Yardım' etkinliğine katıldı Bakan Selçuk, “Görevimiz İlk Yardım” etkinliğine katıldı
Öğretmen ve öğrencilere teknolojide tam destek Öğretmen ve öğrencilere teknolojide tam destek
Meraklı öğrencilerin ilk adresi 'Bilim Gaziantep' Meraklı öğrencilerin ilk adresi “Bilim Gaziantep”
Eğitim Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitime ara verileceğini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verileceğini açıkladı

GAÜN’e engelsiz üniversite ödülü

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından verilen 2021 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerini kazanan üniversiteler belli oldu. Buna göre Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) 'Meknda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) ile Eğitimde Erişilebilirlik(Yeşil Bayrak)' ödüllerinin yanı sıra 2021 Yılı Eğitiminde Erişilebilirliğe adayı olmaya hak kazandı.

Üniversite öğrencilerine mesleki nitelik kazandıracak protokol

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ile Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu arasında öğrencilerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Özel eğitim alanında öğretmen yetiştirme

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Özel Eğitim Topluluğu tarafından düzenlenen ''Özel Eğitim Alanında Öğretmen Yetiştirme ve Mesleki Gelişim'' konulu seminere, Amerika Birleşik Devletleri Saint Mary of the Woods College'den Doç. Dr. Suad Sakallı Gümüş konuk oldu.

HKÜ’de medya okuryazarlığı ve söylem analizi webinarı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İletişim Fakültesi, düzenlediği Webinar serisine bir yenisini daha ekledi. Ele aldığı güncel konular ile öğrencilerini çok yönlü gelişim imkanı sunan iletişim fakültesi 'Medya Okuryazarlığı ve Söylem Analizi' konusu ile HKÜ Öğretim Görevlisi Bilge Kalkavan'ı konuk olarak ağırladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması:

Düzce'de, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimde katılımı arttırmayı hedeflediklerini belirterek, 'İstiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime çok daha yüksek katılımlı şekilde devam edelim' dedi.

Şehitkamil’e 4 yeni kütüphane daha kazandırılacak

Eğitim alanında gerçekleştirdiği yatırımlarla öğrencilerin akademik başarılarına büyük katkı sağlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilçeye yakın zaman içerisinde 4 kütüphane daha kazandıracakları müjdesini verdi. Başkan Fadıloğlu, 8 Şubat, Gaziler, Eyüp Sultan ve Umut Mahallesine yapılacak kütüphanelerin en kısa sürede tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulacağını söyledi.

Şehitkamil’de on parmak F klavye kullanım kursu başladı

Şehitkamil Belediyesi tarafından gençlere yönelik açılan on parmak f klavye kullanımı kursları, büyük ilgi görüyor. Toplamda 30 gün eğitim alacak kursiyerler, kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı eğitim sertifikası sahibi olacaklar.

Düşük ve orta riskli bölgelerde yüz yüze eğitim başladı

Yeni normalleşme kararlarının ardından düşük ve orta riskli bölgelerde yüz yüze eğitim başladı.

Şehitkamil’den öğrencilere 10 bin satranç seti

Şehitkamil Belediyesi, 'Hamleni Yap' projesiyle ilçe genelindeki anaokullarda öğrenim gören 10 bine yakın öğrenciye satranç seti armağan etti. Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 2015 yılında başlatılan proje kapsamında bugüne kadar toplam 55 bin 500 adet satranç seti armağan edildiğini söyledi.

Yüz yüze eğitim başladı, ilk dersi Vali Gül verdi

Gaziantep'te kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiş programı kapsamında köy okullarında öğrenciler sınıflarına kavuştu. Hem öğrencilere hem de velilere ilk dersi veren Vali Davut Gül, pandemi kurallarına riayet edilmesi konusunda tembihlerde bulundu.

Öğretmenler kurdukları radyo ile ders veriyor

Gaziantep'te bulunan Oğuzeli Anadolu Lisesi öğretmenleri kurdukları Radyo sistemiyle öğrencilerine ders vererek eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Şahinbey Belediyesi ülke gündeminde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 40 bin tablet dağıtan İstanbul Büyükşehir Belediyesine, tek başına 50 bin tablet dağıtan Şahinbey ilçe belediyesini örnek gösterdi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'dan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının seyri nedeniyle, tüm sınıfların aynı anda ve tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime geçmesinin kısa vadede mümkün görünmediğini vurgulayarak, Salgının şartlarına göre en güvenli ve faydalı uygulamayı yürürlüğe koyacağız dedi.

Öğretmenlerin aşılanmasıyla ilgili açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin aşılanmasına ilişkin planlamanın yapıldığını ve öncelikle okula başlayan çocuklar ve öğretmenlerin kimlik bilgilerinin Sağlık Bakanlığına ulaştırılması konusunda çalışma yürütüldüğünü söyledi.

LGS ve YKS tarihlerinin ötelenmesi önerisi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, LGS ve YKS sınavlarının olabildiğince geç tarihte yapılmasını talep etti.

Okulların açılma tarihi belirlendi

Bakan Selçuk: 1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımızın tüm sınıf düzeyleriyle açılması kararını aldık. İlkokul öğrencilerimiz eğitimlerine yine seyreltilmiş şekilde haftanın iki günü devam edecekler.

Bakan Selçuk, “Görevimiz İlk Yardım” etkinliğine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Covid-19 pandemisi nedeniyle online (çevrimiçi) olarak gerçekleştirilen 'Görevimiz İlk Yardım' etkinliğine katıldı. Bakan Selçuk, 'Bu hareket, bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılmış en kapsamlı ilk yardım eğitimi çalışmalarından biri olacak' dedi.

Öğretmen ve öğrencilere teknolojide tam destek

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi'nin sunduğu imkanlarla günümüzde öğretmenlerin ve öğrencilerin teknolojiye çok daha kolay ulaşabildiklerini ifade etti.

Toplam 105 haber.