Eğitim

Meslek Liseleri, Ekonomiye 10 Ayda 330 Milyon Lira Katkı Sağladı Meslek Liseleri, Ekonomiye 10 Ayda 330 Milyon Lira Katkı Sağladı
GAÜN'de 3 milyon Euro bütçeli proje yeniden imzalandı GAÜN’de 3 milyon Euro bütçeli proje yeniden imzalandı
Bakan Selçuk ve öğretmenler Başöğretmen'in huzurunda Bakan Selçuk ve öğretmenler Başöğretmen’in huzurunda
Gaziantep'te 30 bin öğretmene hediye Gaziantep'te 30 bin öğretmene hediye
Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullardaki yeni sınav planı! Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullardaki yeni sınav planı!
Gaziantep Üniversitesi Rektöründen son dakika açıklaması Gaziantep Üniversitesi Rektöründen son dakika açıklaması
MEB ders kitaplarından sonra yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtmaya başladı MEB ders kitaplarından sonra yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtmaya başladı
Başkan Fatma Şahin masal okuyor Başkan Fatma Şahin masal okuyor
Gaziantep'te Türkiye'ye yön veren gençler yetiştirilecek Gaziantep’te Türkiye’ye yön veren gençler yetiştirilecek
Malzeme ve mühendislik alanındaki geleceğin teknolojileri tartışıldı Malzeme ve mühendislik alanındaki geleceğin teknolojileri tartışıldı
2021 LGS'nin Tarihi Belli Oldu 2021 LGS'nin Tarihi Belli Oldu
MEB'den ilkokul öğrencilerine kaynak desteği MEB’den ilkokul öğrencilerine kaynak desteği
13'üncü uluslararası öğrenci buluşmaları Gaziantep'te düzenlendi 13’üncü uluslararası öğrenci buluşmaları Gaziantep’te düzenlendi
Büyükşehirden bir GASMEK merkezi daha Büyükşehirden bir GASMEK merkezi daha
Gaziantep'teki tüm okullar, okulum temiz belgesi aldı Gaziantep’teki tüm okullar, okulum temiz belgesi aldı
13'üncü uluslararası öğrenci buluşmaları Gaziantep'te 13’üncü uluslararası öğrenci buluşmaları Gaziantep’te
Dijital kütüphanede 356 bin sayfa kitap okundu Dijital kütüphanede 356 bin sayfa kitap okundu
Bakan Ziya Selçuk'tan Gaziantep'te görev yapan öğretmenlere sürpriz Bakan Ziya Selçuk'tan Gaziantep'te görev yapan öğretmenlere sürpriz
Yeni Rektör'den çiçek yerine bağış talebi Yeni Rektör’den çiçek yerine bağış talebi
Eğitim Haberleri

Meslek Liseleri, Ekonomiye 10 Ayda 330 Milyon Lira Katkı Sağladı

Meslek liseleri, yeni tip Koronavirüs salgınına rağmen üretim kapasitesini geçen yılın aynı dönemine göre %artırarak ekonomiye, 10 ayda 330 milyon liralık katkı sundu.

GAÜN’de 3 milyon Euro bütçeli proje yeniden imzalandı

Gaziantep Üniversitesi Suriyeli Öğrenciler Burs Programı Projesi için Hollanda Dış İşleri Bakanlığı ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörlüğü arasında, yaklaşık 3 milyon Euro bütçeli proje anlaşması 3 yıl süreli olarak yeniden imzalandı.

Bakan Selçuk ve öğretmenler Başöğretmen’in huzurunda

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Bakan Selçuk Anıtkabir Özel Defterine yazdığı mesajda, Cumhuriyetimizin bizlerden aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür fertler beklediğinin idrakindeyiz dedi.

Gaziantep'te 30 bin öğretmene hediye

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğretmenlere karanfil vererek gününü kutlarken, kentteki 30 bin öğretmene TÜBİTAK dergisi aboneliği sözü verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullardaki yeni sınav planı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı karar ile okulların yıl sonuna kadar uzaktan eğitime devam etmesi ve bu tarihe kadar da herhangi bir şekilde uzaktan ya da yüz yüze sınav yapılmayacak olmasının açıklanmasının ardından herkesin merak ettiği "sınavlar nasıl olacak?" sorusunun cevabı netlik kazanmaya başladı.

Gaziantep Üniversitesi Rektöründen son dakika açıklaması

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın kamuoyunun dikkatine başlığıyla bildiri yayınladı

MEB ders kitaplarından sonra yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtmaya başladı

Milli Eğitim Bakanlığı halihazırda tüm sınıflar için ücretsiz dağıttığı ders kitaplarının yanı sıra, artık ilkokullardaki tüm sınıflarda yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtmaya başladı. Bakan Selçuk, Somut olarak 17 buçuk milyon kitabı çocuklarımıza ulaştırmış durumdayız dedi.

Başkan Fatma Şahin masal okuyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 'Bana Masal Okur Musun' projesi kapsamında İbni Sina Anaokulu öğrencileriyle bir araya gelerek, öğrencilere masal okudu. Şahin, masal sonunda ise salgın sürecini hatırlattığı öğrencilere maske, mesafe ve temizliğin önemi konusunda uyarılarda bulundu

Gaziantep’te Türkiye’ye yön veren gençler yetiştirilecek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol ile kentte ülkeye yön verecek gençler yetiştirilecek.

Bakan Selçuk açıkladı: Ara tatil Olacak mı ?

Milli Eğitim Bakanı'ndan son dakika ara tatil açıklaması: Ara tatil olacak mı? Okullarda kasım ara tatili ne zaman?

Malzeme ve mühendislik alanındaki geleceğin teknolojileri tartışıldı

Gaziantep Üniversitesi'nin (GAÜN) ev sahipliğinde, Atatürk Kültür Sahnesi'nde hibrit olarak 2. Uluslararası Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı (TICMET'20) gerçekleştirildi.

2021 LGS'nin Tarihi Belli Oldu

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile gönderilen yazıyla, sınavla öğrenci alacak orta öğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınavın (LGS 2021) tarihi duyuruldu. Merkezî sınav, 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek.

MEB’den ilkokul öğrencilerine kaynak desteği

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız' dedi.

13’üncü uluslararası öğrenci buluşmaları Gaziantep’te düzenlendi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından 'Dünya ile Buluş' temasıyla düzenlenen '13. Uluslararası Öğrenci Buluşması Etkinlikleri Final Programı' GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlendi.

Büyükşehirden bir GASMEK merkezi daha

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile hayırseverlerin işbirliğinde Mevlana Mahallesi'nde yapılacak olan Mevlana Mahallesi GASMEK Kurs Merkezi ve Sosyal Tesisinin temel atma töreni gerçekleşti.

Gaziantep’teki tüm okullar, okulum temiz belgesi aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği işbirliğiyle, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın projesi kapsamında yürütülen çalışma ile kentteki tüm okulların almaya hak kazandığı 'Okulum Temiz Belgesi' için tören düzenlendi.

13’üncü uluslararası öğrenci buluşmaları Gaziantep’te

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye'de uluslararası öğrenciler üzerine çalışan en büyük sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu'nun (UDEF), 'Dünya ile Buluş' temasıyla gerçekleştireceği 13'üncü Uluslararası Öğrenci Buluşması Etkinlikleri Final Programı Gaziantep'te online düzenlenecek.

Dijital kütüphanede 356 bin sayfa kitap okundu

Gaziantep'te hayata geçirilen Gaziantep Okuyor projesi kapsamında oluştulan 22 bin kitap kapasiteli dijital kütüphanede 356 bin 238 sayfa okundu.

Bakan Ziya Selçuk'tan Gaziantep'te görev yapan öğretmenlere sürpriz

Uzaktan eğitimde dezavantajlı bölgelere ilişkin durum değerlendirmesi için hafta sonu DYK kursunda Gaziantep Araban Atatürk Ortaokulu öğretmenlerine sürpriz yapan Sn Bakanımız Ziya Selçuk video konferans yoluyla toplantımıza bağlandı.

Toplam 62 haber.