Bilim ve Teknoloji

Türkiye siber güvenlik sıralamasında Avrupa'da 6., dünyada 11. sırada Türkiye siber güvenlik sıralamasında Avrupa’da 6., dünyada 11. sırada
WhatsApp ilgili yeni gelişme WhatsApp ilgili yeni gelişme
WhatsApp'ta kişisel verilerin kullanımı hakkında önemli detaylar incelenmeli WhatsApp’ta kişisel verilerin kullanımı hakkında önemli detaylar incelenmeli
Türk oyun geliştiriciler ile oyun sektörünün önde gelen firmaları bir araya geliyor Türk oyun geliştiriciler ile oyun sektörünün önde gelen firmaları bir araya geliyor
Balıklı Meydanı'nda ücretsiz internet hizmeti başladı Balıklı Meydanı’nda ücretsiz internet hizmeti başladı
Casper'ın ilk yerli telefonu VIA F20 piyasada Casper’ın ilk yerli telefonu VIA F20 piyasada
WhatsApp'ı Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet etti WhatsApp’ı Tüketici Hakem Heyeti’ne şikayet etti
Türkiye'de üretilen cihazın korona virüsü yüzde 99,9 öldürdüğü ispatlandı Türkiye'de üretilen cihazın korona virüsü yüzde 99,9 öldürdüğü ispatlandı
Türkiye'nin siber güvenliğini yerli ve milli ürünler sağlayacak Türkiye’nin siber güvenliğini yerli ve milli ürünler sağlayacak
Acil İnsanlı Keşif Uçakları TUSAŞ'a emanet Acil İnsanlı Keşif Uçakları TUSAŞ’a emanet
Dünyanın yüzde 60'ı çevrimiçi Dünyanın yüzde 60’ı çevrimiçi
TEKNOFEST yarışmacıları Gaziantep'ten memnun kaldı TEKNOFEST yarışmacıları Gaziantep’ten memnun kaldı
'Giyilebilir EKG tişörtü 've 'Basınçlı Diyabetik Ayakkab' projeleri finalde "Giyilebilir EKG tişörtü "ve "Basınçlı Diyabetik Ayakkab" projeleri finalde
TEKNOFEST 2020'de en çevreci projeler yarışıyor TEKNOFEST 2020’de en çevreci projeler yarışıyor
İnsansız hava araçları Gaziantep semalarında yarıştı İnsansız hava araçları Gaziantep semalarında yarıştı
PlayStation 5'in tahmini Türkiye fiyatı PlayStation 5’in tahmini Türkiye fiyatı
İkinci el cep telefonu ve tabletler garantili olacak İkinci el cep telefonu ve tabletler garantili olacak
Türkiye'nin ilk yerli inovatif finansman sistemi TEKNOFEST'te Türkiye'nin ilk yerli inovatif finansman sistemi TEKNOFEST'te
'Teknoloji üreticileri planlı eskitme yaparak tüketime zorluyor' 'Teknoloji üreticileri planlı eskitme yaparak tüketime zorluyor'
Bilim ve Teknoloji Haberleri

Türkiye siber güvenlik sıralamasında Avrupa’da 6., dünyada 11. sırada

Merkezi İsviçre'de bulunan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU), ITU-Küresel Siber Güvenlik Dizini Raporu'nu yayınladı. Ülkelerin siber güvenlikte eriştikleri düzeyi küresel ve bölgesel anlamda değerlendiren raporda Türkiye, Avrupa'da 6'ıncı, dünya genelinde ise 11. sırada yer aldı. Türkiye'nin sıralamada iyi bir konumda olduğunu belirten Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz, 'Bir önceki rapora göre daha üst sıralara tırmanan ülkemizin siber güvenlik çalışmalarında elde ettiği bu değerler son derece sevindirici. Dünya genelinde de ilk beşe girmek ana hedef olmalı ve çalışmaların bu yönde daha da artırılması lazım' dedi.

WhatsApp ilgili yeni gelişme

Rekabet Kurumu tarafından 11.01.2021 tarihinde alınan tedbir kararı ve yapılan incelemeler sonrasında WhatsApp, veri paylaşımını içeren güncellemenin onaylayan kullanıcılar dhil olmak üzere Türkiye'deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceğini Rekabet Kurumuna bildirdi.

WhatsApp’ta kişisel verilerin kullanımı hakkında önemli detaylar incelenmeli

Cumhurbaşkanı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, WhatsApp'ın yeni gizlilik güncellemesini kabul eden vatandaşlara uyarılarda bulundu. Vatandaşların kişisel verilerini üçüncü taraflarla paylaşmaya zorlandığını ifade eden Koç, 'Fotoğraf, video ve dosyalar sunuculardan silinmeyebilir dedi.

Whatsapp'ta sona gelindi!

Whatsapp'ta sona gelindi! Eğer kararı geri çekmezse Türkiye...

Türk oyun geliştiriciler ile oyun sektörünün önde gelen firmaları bir araya geliyor

Mobil oyun haber platformu Mobidictum tarafından düzenlenen 'Mobidictum Business Network' etkinliği, 8-9 Mayıs tarihleri arasında Türk oyun geliştiriciler ile oyun sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getirecek. Bu etkinlik neticesinde yeni iş birlikleri ve yeni yatırımların gündeme gelmesi bekleniyor.

Balıklı Meydanı’nda ücretsiz internet hizmeti başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla Balıklı Meydanı'nda ücretsiz Wi-Fi hizmeti verilmeye başlandı.

Casper’ın ilk yerli telefonu VIA F20 piyasada

Akıllı telefon şirketlerinin Türkiye'de üretim yapma girişimleri devam ederken, Türkiye'nin güçlü teknoloji markalarından Casper, ilk yerli üretim modeli cep telefonunu satışa sundu.

WhatsApp’ı Tüketici Hakem Heyeti’ne şikayet etti

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Vekili Nesih Tanrıverdi, son güncellemeyle birlikte gizlilik ihlali yapan WhatsApp'ı Onikişubat İlçe Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet etti.

Türkiye'de üretilen cihazın korona virüsü yüzde 99,9 öldürdüğü ispatlandı

İŞGEM bünyesinde faaliyet gösteren bir firmanın ürettiği ortam dezenfekte cihazı, İngiltere'de akredite olan laboratuvarın korona virüs üzerindeki uyguladığı testte havadaki virüs ve bakterileri yüzde 99,9 yok etiği ispatlandı.

Türkiye’nin siber güvenliğini yerli ve milli ürünler sağlayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) Global Siber Güvenlik Endeksi'nde Türkiye, 2019 yılında bir önceki yıla göre 23 basamak birden yükselerek dünyada 20'nci sıraya çıkmıştır' dedi.

Acil İnsanlı Keşif Uçakları TUSAŞ’a emanet

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), silahlı kuvvetlerin envanterinde bulunan Acil İnsanlı Keşif Uçakları'nın 365 gün 7/24 esası ile uçabileceği şekilde hazır halde tutulabilmesi için faaliyetler gerçekleştiriyor.

Dünyanın yüzde 60’ı çevrimiçi

Dünya genelinde 4,5 milyardan fazla kişi internet kullanırken, sosyal medya kullanıcılarının 3,8 milyarı aştığı kaydedildi. Böylelikle dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 60'ının çevrimiçi olduğu görüldü.

TEKNOFEST yarışmacıları Gaziantep’ten memnun kaldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen TEKNOFEST 2020 tamamlandı. 21 kategoride yarışan 5 bin yarışmacı, Gaziantep'in ev sahipliğinden memnun kaldı.

"Giyilebilir EKG tişörtü "ve "Basınçlı Diyabetik Ayakkab" projeleri finalde

TEKNOFEST'in bu yılki akademik paydaşlarından olan SANKO Üniversitesi'nde öğrencilerin geliştirdiği 'Giyilebilir EKG Tişörtü' ve 'Basınçlı Diyabetik Ayakkabı' projeleri ilgi topladı.

TEKNOFEST 2020’de en çevreci projeler yarışıyor

Bu yıl Gaziantep'te düzenlenen TEKNOFEST'in ana paydaşlarından SANKO Holding'in yürütücülüğünü üstlendiği 'Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması'na başvuran bin 468 projeden 63'ü finalde yarışıyor.

İnsansız hava araçları Gaziantep semalarında yarıştı

Geleceği değiştirecek insansız hava araçları (İHA) için TÜBİTAK yürütücülüğünde düzenlenen İHA Yarışması, Gaziantep Alleben Göleti'nde yapıldı. Yarışma heyecanlı anlara sahne oldu.

PlayStation 5’in tahmini Türkiye fiyatı

Dünyanın en çok tercih edilen oyun konsolundan biri PlayStation 5'in fiyatı ve çıkış tarihi üreticisi Sony tarafından resmen duyuruldu. Konsolun disk takılabilen normal sürümünün fiyatı 499 dolar, disk girişi olmayan sürümünün fiyatı ise 399 dolar olarak açıklandı. PS5'in ülkemizde, değişen hafıza kapasitesine göre en az 5 bin 500 TL-7 bin TL arası fiyatta satışa sunulması bekleniyor.

İkinci el cep telefonu ve tabletler garantili olacak

Ticaret Bakanlığı yakında uygulanacak düzenleme ile ikinci el cep telefonu ve tabletlerin belirli standartlarda yenilenerek sertifikalı ve garantili bir şekilde satışa sunulacağını duyurdu. Bu düzenleme hayata geçtiğinde tüketicinin garantili, sertifikalı ve güvenli ürünlere ulaşması sağlanacak.

Türkiye'nin ilk yerli inovatif finansman sistemi TEKNOFEST'te

Buluşların yarıştığı TEKNOFEST'te, yerli finansman modelinin gelişmesine öncülük eden Eminevim, Türkiye'nin milli teknoloji hamlesine inovatif sistemiyle destek verdi.

Toplam 41 haber.