Sağlık

Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: 'Ülkemize her gelecek teslimatta bu incelemelerin yapılması gerekiyor' Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: “Ülkemize her gelecek teslimatta bu incelemelerin yapılması gerekiyor”
Yanlış doz ilaç kullanımını önleyen buluş 'uluslararası patent' aldı Yanlış doz ilaç kullanımını önleyen buluş ‘uluslararası patent’ aldı
Sağlık Bakanlığı: 'Covid-19 aşı uygulaması ilgili uyardı Sağlık Bakanlığı: “Covid-19 aşı uygulaması ilgili uyardı
Gaziantep'te 38 yeni ambulans hizmete alındı Gaziantep’te 38 yeni ambulans hizmete alındı
Çin'den Ankara'ya gelen aşılar depolara taşındı Çin’den Ankara’ya gelen aşılar depolara taşındı
Vaka sayılarının düştüğü Gaziantep'te rehavet uyarısı Vaka sayılarının düştüğü Gaziantep’te rehavet uyarısı
Parmak bebek Belinay GAÜN Hastanesinde hayat buldu Parmak bebek Belinay GAÜN Hastanesinde hayat buldu
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Özlü: 'Virüs çok mutasyon geçiriyor Korona virüsler sürekli geçiriyor, daha öncede buna benzer mutasyonlar raporlandı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Özlü: “Virüs çok mutasyon geçiriyor; Korona virüsler sürekli geçiriyor, daha öncede buna benzer mutasyonlar raporlandı
Türk Profesör Füsun Terzioğlu, AB ülkeleri arasında Türkiye'yi temsil edecek Türk Profesör Füsun Terzioğlu, AB ülkeleri arasında Türkiye’yi temsil edecek
Bilim Kurulu Üyesi İlhan: 'Türkiye'de zaten virüsün mutasyon...'' Bilim Kurulu Üyesi İlhan: “Türkiye’de zaten virüsün mutasyon...''
Korona virüsten ölen sağlıkçıların yakınlarına maaş bağlanacak Korona virüsten ölen sağlıkçıların yakınlarına maaş bağlanacak
Aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: 'Yavaş yavaş, böyle fokur fokur kaynayan bir aşı karşıtlığı başladı' Aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: “Yavaş yavaş, böyle fokur fokur kaynayan bir aşı karşıtlığı başladı”
Yılbaşında en az 3 günlük bir kısıtlamanın olumlu olacak Yılbaşında en az 3 günlük bir kısıtlamanın olumlu olacak
Türkiye'nin ilk Covid-19 Sonrası İzlenme Merkezi  kuruldu Türkiye’nin ilk Covid-19 Sonrası İzlenme Merkezi kuruldu
Bakan Koca, 7 ilin sağlık müdürleriyle görüştü Bakan Koca, 7 ilin sağlık müdürleriyle görüştü
Sağlık Haberleri

Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: “Ülkemize her gelecek teslimatta bu incelemelerin yapılması gerekiyor”

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, 'Yeni gelen aşıların da incelemeleri Türkiye Tıbbi İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) laboratuvarlarında yapılacak. Bu da yaklaşık olarak 14 günlük bir süre, ülkemize her gelecek teslimatta bu incelemelerin yapılması gerekiyor' dedi.

Gaziantep’te ilk korona aşısı il sağlık müdürüne yapıldı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun Çin'de üretilen korona virüs aşısına acil kullanım onayı vermesinin ardından Gaziantep'te ilk aşı İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki'ye yapıldı. Kentteki sağlık çalışanları da randevu usulüne uygun olarak aşı olmaya başladı.

Gaziantep’te vaka sayılarında düşüş yaşanıyor

Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlama ve kurallar Gaziantep'te vaka sayılarını düşürürken, cadde ve sokaklardaki yoğunluk da azaldı.

Yanlış doz ilaç kullanımını önleyen buluş ‘uluslararası patent’ aldı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Semra Çelikli ve Toros Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Anestezi Program Sorumlusu Öğr. Gör. Mehtap Buğdaycı tarafından birlikte geliştirilen 'Görsel İlaç Taşıma Kutusu' uluslararası patent olarak kabul görerek, Hasan Kalyoncu Üniversitesi adına tescillendi.

Sağlık Bakanlığı: “Covid-19 aşı uygulaması ilgili uyardı

Sağlık Bakanlığı: 'Covid-19 aşı uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz.'

Gaziantep’te 38 yeni ambulans hizmete alındı

Sağlık Bakanlığı tarafından Gaziantep'e gönderilen 3'ü yeni doğan, 35'i genel acil olmak üzere toplam 38 yeni ambulans yapılan teslim töreni ile hizmete alındı.

Çin’den Ankara’ya gelen aşılar depolara taşındı

Sağlık Bakanlığı tarafından Çin'den sipariş edilen 3 milyon dozluk inaktif Covid-19 aşısı Ankara'daki Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ve İlaç Deposu'na taşındı.

Vaka sayılarının düştüğü Gaziantep’te rehavet uyarısı

Türkiye genelinde alınan sıkı tedbirlerle vaka sayılarının yüzde 66 oranında azaldığı Gaziantep'te çarşı ve meydanlar dolup taşarken, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, rehavete kapılmamak gerektiğini söyleyerek, tedbirlere uyulması konusunda vatandaşları ikaz etti.

Gaziantep'e çok sayıda doktor ataması yapılacak

Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile 30 Aralık 2020 tarihinde Gaziantep’e çok sayıda doktor ataması yapılacağı açıklandı.

Parmak bebek Belinay GAÜN Hastanesinde hayat buldu

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hastanesinde yirmi üç haftalıkken dünyaya gelen, yaşama şansı çok düşük olan Belinay bebek, 160 günlük yaşam mücadelesini kazandı. GAÜN Hastanesi'nin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde haftalarca tedavi gören Belinay bebek, Yenidoğan ekibinin özverisiyle hayata tutundu.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Özlü: “Virüs çok mutasyon geçiriyor; Korona virüsler sürekli geçiriyor, daha öncede buna benzer mutasyonlar raporlandı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Korona virüslerin sürekli mutasyon geçirdiğini ve önceden de buna benzer mutasyonların raporlandığını belirterek 'Ne olursa olsun şuanda henüz tam bilinmeyen bir süreç başlamış oldu. Dünya bunu ciddiye aldı, öyle anlaşılıyor' dedi.

Türk Profesör Füsun Terzioğlu, AB ülkeleri arasında Türkiye’yi temsil edecek

Hemşirelik alanında birçok başarıya ve başarılı çalışmaya imza atan Prof. Dr. Füsun Terzioğlu, The European

Bilim Kurulu Üyesi İlhan: “Türkiye’de zaten virüsün mutasyon...''

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 'Türkiye'de zaten virüsün mutasyon geçirip geçirmediği, Wuhan'daki virüs ile her iki virüsün aynı olup olmadığı konusunda Sağlık Bakanlığımızın bir çalışması halihazırda devam ediyor' dedi.

Korona virüsten ölen sağlıkçıların yakınlarına maaş bağlanacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgeyle, korona virüs nedeniyle vefat eden sağlık çalışanlarının yakınlarına aylık bağlanacak.

Aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: “Yavaş yavaş, böyle fokur fokur kaynayan bir aşı karşıtlığı başladı”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sipariş edildiğini açıkladığı Çin'den gelecek inaktif aşının Faz-3 çalışmaları için gönüllü olan Prof. Dr. Taner Demirer, Çalışma kapsamında antikor bakılmıyor. Bakılmadığı için de bir bilim insanı olarak 21'inci günde gittim kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı dedi.

Türkiye’de ilk kez Gaziantep Üniversitesi Hastanesinde uygulanan yöntemle hayata döndü

Türkiye'de ilk olarak, dünyada ise ikinci kez uygulanan aort anevrizması aracılığıyla kapalı yöntemle kalp kapağı implantasyonu ( Transcaval TAVI) işlemi Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

400 Yataklı Nizip Devlet Hastanesinde sona yaklaşıldı

Nizip'te yapılması planlanan 400 yataklı devlet hastanesinde sona gelindi.

Yılbaşında en az 3 günlük bir kısıtlamanın olumlu olacak

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 'Cuma günü yılbaşının ertesi günü, zaten akşam saatinde sokağa çıkma kısıtlaması başlıyor, hafta sonunu kapsayacak şekilde. Cuma günü gündüz de resmi tatil olduğunu düşündüğümüzde aslında en az 3 günlük bir kısıtlamanın olumlu olacağını düşünüyorum' dedi.

Türkiye’nin ilk Covid-19 Sonrası İzlenme Merkezi kuruldu

Türkiye'deki Kamu Hastaneleri arasında ilk olarak Covid-19 İzlem Merkezi, Eskişehir Şehir Hastanesi'nde kuruldu

Toplam 107 haber.