Sağlık

'Kara kabarcık' ya da 'çoban çıbanı' deyip geçmeyin “Kara kabarcık” ya da “çoban çıbanı” deyip geçmeyin
Ramazanda beslenmeye dikkat Ramazanda beslenmeye dikkat
Bakan Koca: Bakan Koca:
Gaziantep'te çölyak hastalarına özel üretim desteği Gaziantep’te çölyak hastalarına özel üretim desteği
Araban'da korona virüs uyarısı Araban’da korona virüs uyarısı
Kulak temizliği sonrası tıkanıklık normal değil Kulak temizliği sonrası tıkanıklık normal değil
Bilim Kurulu Üyesi İlhan: 'Geçmiş zamanda gördük ki okula giden çocuklarda gitmeyenlere göre korona virüs enfeksiyonu daha az oluyor' Bilim Kurulu Üyesi İlhan: “Geçmiş zamanda gördük ki; okula giden çocuklarda gitmeyenlere göre korona virüs enfeksiyonu daha az oluyor”
Araban'da vaka sayısı sıfır Araban’da vaka sayısı sıfır
Bakan Koca: 'Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var' Bakan Koca: “Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var”
Hastaneler bölgesinin trafiği yeni ulaşım projesi Hastaneler bölgesinin trafiği yeni ulaşım projesi
Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan hafta sonu uyarısı Bilim Kurulu Üyesi İlhan’dan hafta sonu uyarısı
112'ye gelen asılsız çağrılar pes dedirtti 112’ye gelen asılsız çağrılar pes dedirtti
Gaziantep'te 2 mutasyonlu virüs görüldü Gaziantep’te 2 mutasyonlu virüs görüldü
Vatandaşlar aşı yapılacak grupta olup olmadığını öğrenmek isteyenler Vatandaşlar aşı yapılacak grupta olup olmadığını öğrenmek isteyenler
Türkiye genelinde aşılanan vatandaş sayısı 2 milyonu geçti. Türkiye genelinde aşılanan vatandaş sayısı 2 milyonu geçti.
Covid-19 aşısında 80 yaş aşılaması başladı Covid-19 aşısında 80 yaş aşılaması başladı
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: 'Ülkemize her gelecek teslimatta bu incelemelerin yapılması gerekiyor' Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz: “Ülkemize her gelecek teslimatta bu incelemelerin yapılması gerekiyor”
Sağlık Haberleri

“Kara kabarcık” ya da “çoban çıbanı” deyip geçmeyin

Halk arasında 'kara kabarcık' ya da 'çoban çıbanı' olarak bilinen şarbon hastalığı hakkında bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Emine Sönmez, şarbonun insanlarda üç farklı şekilde görülebildiğini belirterek önemsiz olarak algılanmaması gerektiğini vurguladı.

Ramazanda beslenmeye dikkat

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte beslenme alışkanlıklarının değiştiğine dikkat çeken Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Uzman Diyetisyeni Gülen Mavi Canlı, kilo alımının önüne geçebilmek ve sağlıklı kalabilmek için önemli tavsiyeler verdi.

Bakan Koca:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Artan vaka sayısında suçumuz yok sorumluluğumuz var. 84 milyon beraber artırmadık vaka sayılarını ama birlikte mücadele etme sorumluluğumuz var dedi.

Gaziantep’te vaka artışı önlenemiyor

İçişleri Bakanlığının talimatı ile Gaziantep'te hayata geçirilen kırmızı çizgi uygulamasında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, korona virüs ile ilgili tam kapanmanın gelebileceğini söyleyerek, uyarılarda bulundu.

Gaziantep’te çölyak hastalarına özel üretim desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çölyak hastaları için özel üretim yapan Glütensiz Bir Başka Kafe, hastaneleri gezerek çölyak hastalarına ulaşmaya çalışıyor.

Araban’da korona virüs uyarısı

Gaziantep'in Araban ilçesi Kaymakamı Abdulhamit Mutlu, Araban'da vaka sayısının sıfır düzeyinde kalabilmesi için vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyum sağlamalarını istedi.

Kulak temizliği sonrası tıkanıklık normal değil

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Mustafa Çelik, kulak tıkanıklıklarına karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu. Çelik, kulak temizliği sonrası, tıkanıklık olmasının normal olmadığını belirterek, 'Bu tür durumlarda mutlaka bir hekime başvurun' dedi ve işitme sağlığının korunması için beş kritik tavsiye verdi.

Bilim Kurulu Üyesi İlhan: “Geçmiş zamanda gördük ki; okula giden çocuklarda gitmeyenlere göre korona virüs enfeksiyonu daha az oluyor”

Sağlık Bakanlığı Korona virüs Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 'Geçmiş zamanda gördük ki, Eylül-Ekim aylarında okula giden çocuklarda gitmeyenlere göre koronavirüs enfeksiyonu daha az oluyor. Ancak okul çocukları için her zaman riskin söz konusu olduğunu da bilmemiz gerekiyor' dedi.

Araban’da vaka sayısı sıfır

Araban Kaymakamı Abdulhamit Mutlu, korona virüs salgını ile 11 aydır devam eden mücadele sonunda vaka sayısının ilk kez sıfırlandığını açıkladı.

Bakan Koca: “Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık yüz bin nüfusa karşılığa gelen vaka sayısında bazı illerde belirgin artış oluğu konusunda uyardı.

Hastaneler bölgesinin trafiği yeni ulaşım projesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hastaneler bölgesine yapılacak yeni çalışmalar ve açılacak alternatif yollarla ulaşım rahatlayacak.

Gaziantep’te mutasyonlu virüs paniği

Gaziantep'in Nizip ilçesi Adaklı Mahallesi, 50 kişiye yapılan korona virüs testlerinin 17'sinin pozitif çıkmasının ardından mutasyonlu virüs şüphesiyle karantinaya alındı.

Gaziantep’te 650 nüfuslu mahalle karantinaya alındı

Gaziantep'in Nizip ilçesi Adaklı Mahallesi, 17 kişinin testinin pozitif çıkması sonucu karantinaya alındı.

Bilim Kurulu Üyesi İlhan’dan hafta sonu uyarısı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, uzun süreli bir araya gelmelerin, ev toplanmalarının virüsün yayılımını hızlandırdığını belirterek, 'Hazır bulaşın fazlalığı da söz konusu iken vatandaşların kurallara her zamankinden daha fazla uyması gerekiyor. Yani hafta sonu bir araya geldiğiniz insanlar mutant virüse sahip olabilirler' dedi.

112’ye gelen asılsız çağrılar pes dedirtti

Hayat kurtarmak için telefon başında bekleyen 112 Komuta Merkezi çalışanlarına gelen asılsız çağrılar şaşkına çeviriyor. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Vejdi Yıldız, gelen ilginç isteklere zaman zaman tepki gösterildiğinde ise 'biz sizi 3 gün boşuna mı alkışladık' diyerek karşılık verildiğini söyledi.

Gaziantep’te 2 mutasyonlu virüs görüldü

Gaziantep'in Araban ilçesi Kaymakamı Abdulhamit Mutlu, kaymakamlığın resmi internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, 2 pozitif hastada mutasyonlu virüs tespit edildiğini belirterek vatandaşları uyardı.

Vatandaşlar aşı yapılacak grupta olup olmadığını öğrenmek isteyenler

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların Covid-19 aşılamasında aşı yapılacak grupta olup olmadıklarını e-Nabız uygulaması üzerinden ya da kısa mesaj ile öğrenebileceklerini açıkladı.

Türkiye genelinde aşılanan vatandaş sayısı 2 milyonu geçti.

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu üzerinden paylaşılan anlık verilere göre, bugüne kadar Türkiye genelinde aşılanan vatandaş sayısı 2 milyonu geçti.

Covid-19 aşısında 80 yaş aşılaması başladı

Covid-19 ile mücadele kapsamında Türkiye genelinde başlatılan Covid-19 aşılama programında sıra 80 yaş üzeri bireylere geldi. 80 yaş üzeri vatandaşlar, sağlık kuruluşlarında aşılarını olmaya başladı.

Toplam 126 haber.