Sağlık

Gaziantep'te 572 kişiye korona virüs karantinası Gaziantep'te 572 kişiye korona virüs karantinası
Yoğun bakım hasta sayısı artıyor, çarşıdaki yoğunluk azalmıyor Yoğun bakım hasta sayısı artıyor, çarşıdaki yoğunluk azalmıyor
Türkiye'nin üçüncü plazma üretim sistemi Gaziantep'te Türkiye'nin üçüncü plazma üretim sistemi Gaziantep'te
Sağlık Bakanlığı: 'Son 24 saatte korona virüsten 21 can kaybı, bin 16 yeni vaka' Sağlık Bakanlığı: “Son 24 saatte korona virüsten 21 can kaybı, bin 16 yeni vaka”
Elbeyli'de bir köy karantinaya alındı Elbeyli’de bir köy karantinaya alındı
Hastane personeline denge semineri Hastane personeline denge semineri
Son 24 saatte korona virüsten 22 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 22 kişi hayatını kaybetti
Vaka sayısının arttığı Gaziantep'e plazma üretim sistemi kuruldu Vaka sayısının arttığı Gaziantep’e plazma üretim sistemi kuruldu
GAÜN'den çifte müjde GAÜN’den çifte müjde
Sağlık Bakanlığı son 24 saatte korona virüs nedeniyle 19  kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı Sağlık Bakanlığı son 24 saatte korona virüs nedeniyle 19 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı
Son 24 saatte iyileşen sayısı 2 bin 315 oldu. Son 24 saatte iyileşen sayısı 2 bin 315 oldu.
Her yıl 2,7 milyon insanın zoonotik hastalıklardan öldüğü tahmin ediliyor Her yıl 2,7 milyon insanın zoonotik hastalıklardan öldüğü tahmin ediliyor
Son 24 saatte korona virüsten 19 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 19 kişi hayatını kaybetti
Sağlık Bakanı Koca'dan düğünlerde sosyal mesafe uyarısı Sağlık Bakanı Koca’dan düğünlerde sosyal mesafe uyarısı
Sağlık Bakanlığı son 24 saatte korona virüs nedeniyle 20  kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 206 olduğunu açıkladı. Bugün 48 bin 248 test yapılırken, bin 154 yeni vaka tanısı konuldu, bin 214 kişi ise iyileşti. Sağlık Bakanlığı son 24 saatte korona virüs nedeniyle 20 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 206 olduğunu açıkladı. Bugün 48 bin 248 test yapılırken, bin 154 yeni vaka tanısı konuldu, bin 214 kişi ise iyileşti.
Göz kapağı estetik ameliyatlarıyla bakışlar da gençleşiyor Göz kapağı estetik ameliyatlarıyla bakışlar da gençleşiyor
Keneyi gördüğünüz anda eldivenle çıkarın Keneyi gördüğünüz anda eldivenle çıkarın
İslahiye'de 50 kişinin yaşadığı apartman karantinaya alındı İslahiye’de 50 kişinin yaşadığı apartman karantinaya alındı
'Diz ve eklem protezlerine alternatif bir tedavi yöntemi' 'Diz ve eklem protezlerine alternatif bir tedavi yöntemi'
Sağlık Haberleri

Gaziantep'te 572 kişiye korona virüs karantinası

Gaziantep'in Araban ilçe merkezi ve kırsal mahallerde toplam 123 evde 572 kişi karantinada bulunuyor.

Yoğun bakım hasta sayısı artıyor, çarşıdaki yoğunluk azalmıyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın ortalama yoğun bakım hasta sayısının en fazla olduğu üçüncü kent olarak açıkladığı Gaziantep'te, 40 derecelerin üstünde seyreden hava sıcaklıklarına rağmen cadde ve sokaklardaki yoğunluk azalmadı. Maske ve mesafe kuralı yine hiçe sayıldı.

Gaziantep Üniversitesi'nden Covid-19 için iki ilaç müjdesi

Gaziantep Üniversitesi Teknopark firması Farmagen’in ortak çalışmalar yaptığı Atabay Kimya ve Sanayi Ticaret A.Ş ile Novel Farma’nın Covid 19 tedavisinde kullanılan Favipiravir etkin maddeli iki milli ve yerli ilacı seri üretime başladı.

Türkiye'nin üçüncü plazma üretim sistemi Gaziantep'te

Hasta sayısının giderek arttığı Gaziantep’te patojenlerden arındırılmış plazma üretim sistemi kuruldu.

Sağlık Bakanlığı: “Son 24 saatte korona virüsten 21 can kaybı, bin 16 yeni vaka”

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 21 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, bin 16 yeni vaka tanısı konulduğunu, bin 334 hastanın da iyileştiğini açıkladı.

Elbeyli’de bir köy karantinaya alındı

Kilis'i Elbeyli ilçe Kaymakamı Kadir Duman, İlçeye bağlı Sermincik köyünde yaşayanlarda Covid 19 çıkması nedeniyle 14 gün karantina uygulanacağını söyledi.

Hastane personeline denge semineri

Özel Medicalpark Gaziantep Hastanesi personeline hastanenin Sağlıklı Yaşam Merkezi Koordinatörü Hilal Şahin tarafından yaşamda denge konulu seminer verildi.

Son 24 saatte korona virüsten 22 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 22 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 282'e yükseldiğini açıkladı.

Vaka sayısının arttığı Gaziantep’e plazma üretim sistemi kuruldu

Yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka sayısının giderek arttığı Gaziantep'te patojenlerden arındırılmış plazma üretim sistemi kuruldu.

GAÜN’den çifte müjde

Gaziantep Üniversitesi Teknopark Farmagen İKU merkezinde çalışmaları süren ve korona virüs tedavisinde kullanılabileceği öngörülen 5. ilaç için Sağlık Bakanlığından biyoeşdeğerlik çalışması için onay çıkarken, GAÜN Teknopark firması Rotatelab'ın mobil oyun projesi de 1.8 milyon TL yatırım desteği almayı başardı.

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte korona virüs nedeniyle 19 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte korona virüs nedeniyle 19 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 260 olduğunu açıkladı. Bugün 50 bin 545 test yapılırken, bin 53 yeni vaka tanısı konuldu, 2 bin 297 kişi ise iyileşti.

Son 24 saatte iyileşen sayısı 2 bin 315 oldu.

Son 24 saatte iyileşen sayısı 2 bin 315 oldu.

Her yıl 2,7 milyon insanın zoonotik hastalıklardan öldüğü tahmin ediliyor

6 Temmuz Dünya Zoonoz Günü nedeniyle açıklama yapan Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi, her yıl 2,7 milyon insanın zoonotik hastalıklardan öldüğünün tahmin edildiğini belirtti. 'Tek sağlık' yaklaşımına vurgu yapılan açıklamada, 'Tarım ve Orman Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının 'Tek Sağlık' yaklaşımını gelişmiş ülkelerde olduğu gibi benimsemelerini, mesleğimizin hayvan sağlığı ile refahını, toplum sağlığını ve çevreyi korumadaki hayati rolünü desteklemelerini, Bakanlık teşkilat yapılanmasının bu konsepte uygun hale getirilmesinin ülkemiz açısından önemli bir ihtiyaç haline geldiğini vurgulamak istiyoruz' denildi.

Son 24 saatte korona virüsten 19 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 19 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 225'e yükseldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca’dan düğünlerde sosyal mesafe uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düğünlerde sosyal mesafe kuralına uyulmadığı ve maske kullanılmadığı için eğlencelerin kaygı verici olduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte korona virüs nedeniyle 20 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 206 olduğunu açıkladı. Bugün 48 bin 248 test yapılırken, bin 154 yeni vaka tanısı konuldu, bin 214 kişi ise iyileşti.

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte korona virüs nedeniyle 20 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 5 bin 206 olduğunu açıkladı. Bugün 48 bin 248 test yapılırken, bin 154 yeni vaka tanısı konuldu, bin 214 kişi ise iyileşti.

Göz kapağı estetik ameliyatlarıyla bakışlar da gençleşiyor

Göz kapağı ameliyatlarının (Blefaroplasti) dünyada en çok uygulanan estetik cerrahilerden biri olduğunu söyleyen Göz Hekimi Opr. Dr. Tolga Yüksel, 'Blefaroplasti ameliyatı sarkmış, düşmüş göz kapaklarını düzeltip estetik bir görünüme kavuştururken, bakışları da gençleştirir' dedi.

Keneyi gördüğünüz anda eldivenle çıkarın

Türkiye Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, 'Kene yapıştığı zaman hemen virüsü enjekte etmez. Önce bir kan emer ki bunun süresi de yaklaşık olarak 12 saattir. 12 saat sonrasında taşıdığı virüsü insana enjekte etmeye başlar. Yani insanlar keneyi gördüğünde bu kenenin kendisine ne zaman yapıştığını bilmediği için hemen çıkarması gerekiyor. Ama çıkarırken kesinlikle çıplak elle ve deri ile temas olmayacak' dedi.

İslahiye’de 50 kişinin yaşadığı apartman karantinaya alındı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde korona virüs testi pozitif çıkan astım hastası kadın hastanede tedavi altına alınırken kadının yaşadığı ve 50 kişinin bulunduğu apartman karantina altına alındı.

Toplam 41 haber.