Sağlık

Moderna: 'Covid-19 aşısı, ikinci dozdan 6 ay sonra da yüzde 93 etkili' Moderna: "Covid-19 aşısı, ikinci dozdan 6 ay sonra da yüzde 93 etkili"
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama
Türkiye'nin ikinci kadavradan rahim nakli başladı Türkiye’nin ikinci kadavradan rahim nakli başladı
Rektör Özaydın tedavi gören askeri ziyaret etti Rektör Özaydın tedavi gören askeri ziyaret etti
Tarım işçileri çalıştıkları tarlalarda aşılanıyor Tarım işçileri çalıştıkları tarlalarda aşılanıyor
Gaziantep'te AVM'de, kırsalda, fabrikada aşılama Gaziantep’te AVM’de, kırsalda, fabrikada aşılama
40 yaş üzeri aşılama devam ediyor: 'Bugün için randevu alan kişi sayısı 750 bin' 40 yaş üzeri aşılama devam ediyor: “Bugün için randevu alan kişi sayısı 750 bin”
Gaziantep'te aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı uygulanmaya başlandı Gaziantep’te aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı uygulanmaya başlandı
Organik yumurta nasıl anlaşılır Organik yumurta nasıl anlaşılır
Şahinbey'den Gazze'ye tam donanımlı 5 ambulans Şahinbey’den Gazze’ye tam donanımlı 5 ambulans
Bilim Kurulu Üyesi Turan: 'Aşının olumlu etkilerini bu üçüncü pikte yaşadık' Bilim Kurulu Üyesi Turan: “Aşının olumlu etkilerini bu üçüncü pikte yaşadık”
Toplam yapılan aşılama sayısı 28 milyonu geçti. Toplam yapılan aşılama sayısı 28 milyonu geçti.
Uzun çalışma saatleri nedeniyle her yıl 745 bin kişi ölüyor Uzun çalışma saatleri nedeniyle her yıl 745 bin kişi ölüyor
Bakan Koca vakaların en çok azaldığı illeri paylaştı Bakan Koca vakaların en çok azaldığı illeri paylaştı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar
Gaziantep'te Corona Virüs Sürecinde 3 bine yakın insan vefat etti Gaziantep'te Corona Virüs Sürecinde 3 bine yakın insan vefat etti
Çok su tüketmek faydalı değil Çok su tüketmek faydalı değil
Gaziantep son pike hazırlıklı yakalandı Gaziantep son pike hazırlıklı yakalandı
'Kara kabarcık' ya da 'çoban çıbanı' deyip geçmeyin “Kara kabarcık” ya da “çoban çıbanı” deyip geçmeyin
Ramazanda beslenmeye dikkat Ramazanda beslenmeye dikkat
Sağlık Haberleri

Moderna: "Covid-19 aşısı, ikinci dozdan 6 ay sonra da yüzde 93 etkili"

ABD merkezli ilaç şirketi Moderna tarafından geliştirilen aşının, semptomatik vakalarda ikinci dozdan 6 ay sonra da yüzde 93 oranında etkinlik gösterdiği açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini paylaştı. Haritaya göre 100 bin nüfusa karşılık gelen en çok vaka Siirt'te yer alıyor.

Türkiye’nin ikinci kadavradan rahim nakli başladı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Türkiye'nin ikinci kadavradan rahim nakli operasyonu başladı.

Rektör Özaydın tedavi gören askeri ziyaret etti

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Fırat Kalkanı Harektı bölgesinde intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucu yaralanan askeri ziyaret ederek, durumuyla ilgili bilgi aldı.

Tarım işçileri çalıştıkları tarlalarda aşılanıyor

19'a karşı toplumsal bağışıklığın sağlanması amacıyla, işlerinden dolayı hastaneye gidemeyen mevsimlik tarım işçileri, çalıştıkları tarlalarda aşılanıyor.

Gaziantep’te AVM’de, kırsalda, fabrikada aşılama

Gaziantep'te alışveriş merkezinde, kırsal mahallelerde, fabrikalarda ve kentin yoğun bölgelerinde günde 30 bin doz aşı yaptıklarını açıklayan İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 'Gerçekten Gaziantep'te canla başla çalışıyoruz. Yeter ki insanlarımız bizden aşı talep etsinler' dedi.

40 yaş üzeri aşılama devam ediyor: “Bugün için randevu alan kişi sayısı 750 bin”

Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama programı hız kesmeden devam ediyor. Tedarik sürdüğü sürece aşılama programına yeni gruplar ekleniyor. Son olarak da 40 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşılama sistemi açıldı.

Gaziantep’te aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı uygulanmaya başlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından Alman aşısı BioNTech, aile sağlığı merkezlerinde de uygulanmaya başlandı.

Organik yumurta nasıl anlaşılır

Diyetisyen Eda Balcı, yumurta alırken dikkat edilmesi gereken noktalara dair önemli tüyolar verdi. Organik yumurtaların nasıl anlaşılacağını ve yumurtalar üzerindeki kodların nasıl okunması gerektiğini anlatan Balcı, ''Bu kodlar, menşei ülke kodu ve sonrasında yumurtanın hangi şehirde üretildiğine göre şehrin plaka kodunu belirtmektedir'' dedi.

Şahinbey’den Gazze’ye tam donanımlı 5 ambulans

Şahinbey Belediyesi, Filistin'in Gazze şehrine tam donanımlı 5 ambulans destek protokolü, Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun imza töreniyle gerçekleştirildi. Protokol sonrası Filistinli turistler Tahmazoğlu ve Kınık'a hediyeler vererek, teşekkür etti.

Bilim Kurulu Üyesi Turan: “Aşının olumlu etkilerini bu üçüncü pikte yaşadık”

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Kultufan Turan, 'Aşının olumlu etkilerini bu üçüncü pikte yaşadık. Aşılanmış bireylerin yoğun bakım ihtiyacı hemen hemen yok denecek kadar azdı. Bu da çok önemli bir durum' dedi.

Toplam yapılan aşılama sayısı 28 milyonu geçti.

Korona virüs ile mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığınca başlatılan aşılama programında toplam yapılan aşılama sayısı 28 milyonu geçti.

Uzun çalışma saatleri nedeniyle her yıl 745 bin kişi ölüyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, her yıl 745 bin kişi uzun çalışma saatleri nedeniyle her yıl 745 bin kişinin hayatını kaybediyor.

Bakan Koca vakaların en çok azaldığı illeri paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 Mayıs tarihinde paylaştığı vaka sayısına ilişkin grafikte il adlarının yanlış olarak yerleştirildiğini belirterek, Covid-19 vakalarının en çok azaldığı illeri paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uygulanan tedbir ve kısıtlamalar ile birlikte hastalığın genel seyri de dikkate alındığında son 15 günde vaka sayısında önemli derecede düşüş yaşadık. 10 gün gecikmeli olarak bu düşüş doğrudan hastaneye yatışlarda da hissedilmeye başlandı dedi.

Gaziantep'te Corona Virüs Sürecinde 3 bine yakın insan vefat etti

Pandemiden önce günlük ortalama 30-37 kişinin vefat ettiği Gaziantep’te artan vaka sayılarıyla birlikte vefat edenlerin sayısnında yeniden artması dikkat çekti.

Çok su tüketmek faydalı değil

Medicana International İzmir Hastanesi İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Dr. Serkan Yıldız, çok su tüketmenin faydalı olmadığını söyleyerek, 'Susamadıkça su içmeyin' uyarısında bulundu.

Gaziantep son pike hazırlıklı yakalandı

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, Gaziantep'in korona virüs salgınında son vaka artışlarına hazırlıklı yakalandığını söyleyerek, alınan tedbirler sayesinde durumun önceki yaşanan pikler gibi kötü olmadığını kaydetti.

“Kara kabarcık” ya da “çoban çıbanı” deyip geçmeyin

Halk arasında 'kara kabarcık' ya da 'çoban çıbanı' olarak bilinen şarbon hastalığı hakkında bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Emine Sönmez, şarbonun insanlarda üç farklı şekilde görülebildiğini belirterek önemsiz olarak algılanmaması gerektiğini vurguladı.

Toplam 144 haber.