Ekonomi

8 yaşından beri bu işi yapıyor 8 yaşından beri bu işi yapıyor
Bakan Karaismailoğlu Gaziantep'e gelmeden müjdeyi verdi Bakan Karaismailoğlu Gaziantep’e gelmeden müjdeyi verdi
Erik altınla yarışıyor: Tanesi 20, kilosu bin lira Erik altınla yarışıyor: Tanesi 20, kilosu bin lira
GASKİ yapılandırma süresini uzattı GASKİ yapılandırma süresini uzattı
Türk Telekom'dan dünyaya teknoloji ihracı Türk Telekom’dan dünyaya teknoloji ihracı
İkinci el araç satışları aşıyla normale dönecek İkinci el araç satışları aşıyla normale dönecek
Bakandan atama müjdesi Bakandan atama müjdesi
Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları
İhracatçılar 2020 yılını tarihi bir rekorla kapattı İhracatçılar 2020 yılını tarihi bir rekorla kapattı
Kamu bankalarından ortak karar Kamu bankalarından ortak karar
Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları
Kadın işine erkek eli Kadın işine erkek eli
Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları
2020 yılı pandemiye rağmen rekorla geçti 2020 yılı pandemiye rağmen rekorla geçti
Yumurta tavuk fiyatlarını geçti Yumurta tavuk fiyatlarını geçti
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması
Ekonomi Haberleri

8 yaşından beri bu işi yapıyor

Gaziantep'te yaşayan sedef kakmacılığı ustası Adem Bıyık, 8 yaşında başladığı baba mesleğini 30 yıldır yapmaya devam ediyor.

İtalyan makarnasına buğday Gaziantep’ten

Gaziantep'in Araban ovasında yetiştirilen makarnalık sert buğdaylar başta İtalya olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç ediliyor.

Bakanlar, Gaziray şantiyesinde incelemelerde bulundu

Gaziantep'in trafiğini rahatlatacak ve hızlı bir şekilde ulaşım kolaylığı sağlayacak olan Gaziray projesine yerli ve milli tren satın alımının protokolü, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde imzalandı.

Bakan Karaismailoğlu Gaziantep’e gelmeden müjdeyi verdi

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Özdağlı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu makamında ziyaret ederek, OSB'nin ulaştırma alanındaki yatırımlarına destek istedi.

Gaziray’da imzalar yarın atılacak

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi AŞ'nin (TÜRASAŞ) Gaziray Banliyö Hattı ve Hafif Raylı Ulaşım Projesi' çerçevesinde 8 elektrikli tren setinin (32 araç) tasarım, temin ve montajının gerçekleştirmesiyle ilgili imzalar Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla yarın Gaziantep'te atılacak.

Erik altınla yarışıyor: Tanesi 20, kilosu bin lira

Yaz aylarında kilosu 2-3 liraya kadar düşen yeşil eriğin fiyatı altınla yarışıyor. Amasya'da 60 grama denk gelen 3 tane yeşil erik 60 liraya, kilosu ise bin liraya satılıyor.

GASKİ yapılandırma süresini uzattı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürlüğü, su borçlarının yapılandırılmasına yönelik başlattığı ve peşin ödeme yapıldığında gecikme faizinde yüzde 90 indirim uyguladığı kampanyanın son başvuru tarihini 31 Ocak'a kadar uzattı.

Türk Telekom’dan dünyaya teknoloji ihracı

Türk Telekom ve Juniper Networks, 5G teknolojilerinde önemli bir iş birliğine imza attı. Türk Telekom Grubu şirketi Argela'nın ABD'deki iştiraki Netsia'nın sunduğu patentli RIC teknolojisi, münhasıran Juniper'in ürün portföyüne entegre edilerek tüm dünyada mobil ağlara verimlilik ve esneklik sağlayacak.

İkinci el araç satışları aşıyla normale dönecek

Adana Oto Alım Satım Komisyoncuları Esnaf Odası Başkanı Mehmed Güveloğlu, neredeyse tamamen duran ikinci el araç piyasası için, 'Her yıl olduğu gibi sektör yıl sonu ve başında durur sonrada normale döner. İnşallah bu aşıyla beraber sektör rutin gidecektir. Ayın 15'inden sonra tekrardan sektörün normale gelmesini bekliyoruz' dedi.

Bakandan atama müjdesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayında hem engellilerin, hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin hem de şehit yakını ve gazilerin atamasının yapılacağını açıkladı.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 7,3050 liradan, euro ise 8,9960 liradan güne başladı.

İhracatçılar 2020 yılını tarihi bir rekorla kapattı

T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan aralık ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, yılı Türkiye'de en fazla ihracat gerçekleştiren 5. il olarak kapatmalarının ve rekor düzeyde bir ihracat gerçekleştirmelerinin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Kamu bankalarından ortak karar

Kamu bankaları tüm ATM'leri tek bir ATM'de toplama kararı aldı.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 7,3720 liradan, euro ise 9,0620 liradan güne başladı.

Kadın işine erkek eli

Gaziantep'te yaşayan Celal Erdönmez, 35 yıldır Antep işi nakış yapıyor. Ersönmez nakış işiyle 4 çocuğunu üniversitede okutuyor.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 7,3820 liradan, euro ise 9,0690 liradan güne başladı.

2020 yılı pandemiye rağmen rekorla geçti

GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 2020 yılı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, ülke ve dünya için zor bir yılın sonuna gelindiğini belirterek, 2020 yılı pandemiye rağmen rekorla geçti dedi.

Yumurta tavuk fiyatlarını geçti

Türkiye'nin yumurta borsasının belirlendiği Afyonkarahisar'da yumurta fiyatlarındaki önlemez yükseliş devam ediyor. Kolisi 24-25 TL'den satılan yumurta kilogram fiyatı 13-15 TL arasında satılan tavuğun fiyatını ise açık ara solladı. Yetkililer fiyatlardaki yükselişin en büyün nedeninin ise tavuk sayısının azalması olduğu belirttiler.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 15'ten yüzde 17'ye yükseltilmesine karar verdi.

Toplam 209 haber.