Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

GAÜN'de 'Kariyer Günleri' etkinliği

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Sanat ve Tasarım temalı Kariyer Günleri etkinliği düzenlendi.

Başkan Tahmazoğlu'ndan kitap fuarına davet

Şahinbey Belediyesi, 08-16 Ekim tarihlerinde Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezinde 'Kitap Hayattır, Hayat Kitaptır' temasıyla düzenleyeceği dördüncü kitap fuarında 90 yayınevi ve 23 seçkin yazarı kitap dostları ile buluşturacak.

Başkan Fatma Şahin'den Mevlid Kandili Mesajı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Partili Özkeçeci'den Mevlid Kandili mesajı

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, yayımladığı mesaj ile mevlit kandilini kutladı.

Başkan Fadıloğlu'ndan Mevlid Kandili mesajı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dünyaya gelişini müjdeleyen Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Tahmazoğlu Mevlid Kandilini kutladı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili'nin İslam aleminin birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını diledi.

Başkan Fadıloğlu, din görevlilerini konuk etti

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla din görevlilerini misafir etti. Başkan Fadıloğlu, 'Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Rabbim, hepimize bulunduğumuz yerde hayır hizmetler yapmayı nasip etsin' dedi.

ABD'li itfaiyecilerden şehit itfaiyeciler için taziye mektubu

Binlerce kilometre ötedeki ABD'li itfaiyeciler, görevi başında hayatlarını kaybeden meslektaşları için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine üzüntülerini dile getiren bir mektup gönderdi.

Çingene kızı mozaiği, Hacettepe Üniversitesi duvarında yerini aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden Gazikültür A.Ş. tarafından Fırat Nehri kıyısından toplanan taşlarla yapılan Çingene Kızı Mozaiği'nin replikası, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'ndeki kütüphanenin dış cephesine yerleştirildi.

Vali Gül ve Başkan Fatma Şahin'den Oğuzeli MYO'ya ziyaret

Vali Davut Gül, Oğuzeli Meslek Yüksekokulu hakkında GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Sarıbıyık ve Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Memet Şahin'den bilgi alarak, incelemelerde bulundu.

ABD'li direktörden ''güç elektroniği'' uyarısı

Amerikan Rensselaer Polytechnic Enstitüsü'nde Öğretim Üyesi ve Center for Future Energy Systems Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Jian Sun, yaptığı sunumda dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının artması ve elektrikli araç teknolojilerinin ön plana çıkmasıyla birlikte güç elektroniğinin öneminin arttığını ifade kaydetti.

Genç Gaziantep Mobil uygulamasına Cumhurbaşkanı'ndan ödül aldı

''Genç Dostu Şehir Gaziantep'' hedefi doğrultusunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanarak hizmete sunulan ''Genç Gaziantep Mobil Uygulaması' gazi şehre ödül kazandırdı.

Gaziantep'te uygarlıkların izinde çağdaş tasarımlar sergisi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı ev sahipliğinde yapılacak olan Babür Kerim İncedayı'nın 'Uygarlıkların İzinde Çağdaş Tasarımlar' isimli sergisi 7-25 Ekim 2022 tarihleri arasında Gaziantep Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Alleben öykü yarışması için başvurular başladı

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği 'Alleben Öykü Yarışması'na başvurular başladı.

Fadıloğlu, yaşlıları misafir etti

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yaşlılarla öğlen yemeğinde bir araya geldi. Tüm yaşlıların Dünya Yaşlılar Günü'nü tebrik eden Başkan Fadıloğlu, 'Tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte bizler, yaşlılarımızın emrindeyiz. Duaya talibiz, dua istiyoruz' dedi.

GAÜN'de bağımlılıkla mücadele merkezi açılıyor

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve Yeşilay işbirliğiyle GAÜN çarşıda Bağımlılıkla Mücadele Merkezi kuruluyor.

Çiftçilere hasat kasası dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, hasat döneminde toplanan zeytinlerin zarar görmesini engellemek için 9 ilçeye dağıtımına başlanılan hasat kasalarının 10 binini Oğuzeli'nde 500 çiftçiye dağıttı.

Gaziantep uygulaması ile puanını tamamlayanlara mama verildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin '4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'nin Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hayvanların korunması noktasında farkındalık oluşturulması için çocuklar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Rumkale fotoğrafçılar maratonu sonuçlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Gazikültür'ün, Gaziantep Fotoğraf Sanatçıları Derneği (GAFSAD) ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğinde Rumkale ve Fırat'ın eşsiz güzelliğini tanıtmak için düzenlediği, 9-11 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenen Rumkale Fotoğrafçılar Maratonu'nda dereceye girenler açıklandı.

Toplam 249 haber.