Dünya

İşgalden kurtarılan Karabağ'da Türkiye'nin öncülüğünde tarım faaliyetlerine başlandı İşgalden kurtarılan Karabağ’da Türkiye’nin öncülüğünde tarım faaliyetlerine başlandı
Türkiye'den Polonya'ya 30 bin Euro'luk bağış Türkiye’den Polonya’ya 30 bin Euro’luk bağış
Kremlin Sözcüsü Peskov: 'ABD ve AB'nin Navalny yaptırımları içişlerine müdahaleden başka bir şey değil' Kremlin Sözcüsü Peskov: "ABD ve AB'nin Navalny yaptırımları içişlerine müdahaleden başka bir şey değil"
Macron, Cezayirli avukatın Fransız ordusunun işkencesiyle öldürüldüğünü kabul etti Macron, Cezayirli avukatın Fransız ordusunun işkencesiyle öldürüldüğünü kabul etti
Nijerya'da yatılı okula silahlı baskın: Onlarca öğrenci kaçırıldı, 1 öğrenci öldü Nijerya’da yatılı okula silahlı baskın: Onlarca öğrenci kaçırıldı, 1 öğrenci öldü
ilk aşı Devlet Başkanına yapıldı ilk aşı Devlet Başkanına yapıldı
ABD'de Trump destekçilerinin Kongre binası baskını: 4 ölü, 52 gözaltı ABD’de Trump destekçilerinin Kongre binası baskını: 4 ölü, 52 gözaltı
Amerika'daki Protestolara New York'tan tepki Amerika’daki Protestolara New York’tan tepki
ABD'de tepki çeken Blake kararı ABD’de tepki çeken Blake kararı
Suriye'nin kuzeyinde teröristler sivilleri hedef aldı Suriye’nin kuzeyinde teröristler sivilleri hedef aldı
İsrail güçleri hastane bastı, ses bombaları attı İsrail güçleri hastane bastı, ses bombaları attı
Esad rejimi Hama'ya saldırdı: 4 yaralı Esad rejimi Hama’ya saldırdı: 4 yaralı
Suudi Arabistan ve Yemen sınırında çatışma Suudi Arabistan ve Yemen sınırında çatışma
ABD Başkanı Biden:  'Covid'e karşı mücadelemizdeki en karanlık günlerimiz önümüzde' ABD Başkanı Biden: “Covid’e karşı mücadelemizdeki en karanlık günlerimiz önümüzde”
Pfizer ve Moderna'nın, Covid-19 aşılarından 32 milyar dolar kazanması bekleniyor Pfizer ve Moderna’nın, Covid-19 aşılarından 32 milyar dolar kazanması bekleniyor
Libya'daki gizli pazarlığı ortaya çıkaran mektup Libya’daki gizli pazarlığı ortaya çıkaran mektup
Azerbaycan'da Zafer Bayramı 8 Kasım olarak değiştirildi Azerbaycan’da Zafer Bayramı 8 Kasım olarak değiştirildi
Rus askerine korona virüs aşısı uygulaması başladı Rus askerine korona virüs aşısı uygulaması başladı
Serhat Ulusoy, Ahlen'de Türk Belediye Başkan Yardımcısı oldu Serhat Ulusoy, Ahlen’de Türk Belediye Başkan Yardımcısı oldu
Pakistan marketlerinde Fransız ürünleri boykot ediliyor Pakistan marketlerinde Fransız ürünleri boykot ediliyor
Dünya Haberleri

İşgalden kurtarılan Karabağ’da Türkiye’nin öncülüğünde tarım faaliyetlerine başlandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, işgalden kurtarılan Karabağ'da Türkiye'nin tarım faaliyetlerini başlattı. Bakan Pakdemirli, Cebrayil ve Zengilan'da fidan dikip toprağa tohum attı.

Türkiye’den Polonya’ya 30 bin Euro’luk bağış

Türkiye, Polonya'daki Auschwitz-Birkenau Müzesi'ne 30 bin euro'luk bağışta bulunurken, söz konusu mali destek, zor günler geçiren müzenin Müdürü Piotr Mateusz Andrzej Cwyinski'ye Türkiye'nin Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül tarafından bizzat takdim edildi.

Kremlin Sözcüsü Peskov: "ABD ve AB'nin Navalny yaptırımları içişlerine müdahaleden başka bir şey değil"

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, ABD ve AB'nin Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin zehirlenmesi ve tutuklanmasını gerekçe göstererek, ABD ve AB'nin Navalny yaptırımları içişlerine müdahaleden başka bir şey değil dedi.

Macron, Cezayirli avukatın Fransız ordusunun işkencesiyle öldürüldüğünü kabul etti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cezayirli avukat Ali Bumincil'in, Cezayir Bağımsızlık Savaşı sırasında Fransız ordusu tarafından gördüğü işkence sonucu öldürüldüğünü kabul etti.

Nijerya’da yatılı okula silahlı baskın: Onlarca öğrenci kaçırıldı, 1 öğrenci öldü

Nijerya'da bir yatılı okula silahlı kişiler tarafından düzenlenen baskında öğretmenler ve onlarca erkek öğrencinin kaçırıldığı, bir öğrencinin ise hayatını kaybettiği belirtildi.

ilk aşı Devlet Başkanına yapıldı

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo Çinli şirket Sinovac Biotech tarafından geliştirilen korona virüs aşısını yaptırdı. Widodo, ülkede aşı yapılan ilk kişi oldu.

ABD’de Trump destekçilerinin Kongre binası baskını: 4 ölü, 52 gözaltı

ABD'nin başkenti Washington DC'de ABD Başkanı Donald Trump'ın destekçilerinin Kongre binası baskınında 4 kişi hayatını kaybederken, 52 kişi gözaltına alındı.

Amerika’daki Protestolara New York’tan tepki

Amerika'nin başkenti Washington DC'de Kongre Binası'na yapılan baskınla beraber ülkede yaşanan kaosa akşam saatlerinde New York'tan tepki geldi.

ABD’de tepki çeken Blake kararı

ABD'de Wisconsin Savcısı, siyahi Jacob Blake'i sırtından 7 kez vuran polis memurlara aleyhinde dava açılması talebini reddetti.

Suriye’nin kuzeyinde teröristler sivilleri hedef aldı

Teröristler, Tel Abyad yakınlarında köylüleri hedef aldı. El yapımı patlayıcı (EYP) ile düzenlenen saldırıda iki çocuk hayatını kaybetti.

İsrail güçleri hastane bastı, ses bombaları attı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nin Tulkarm kentinde bulunan Şehit Thabet Thabet Hastanesine düzenlediği baskın sırasında hastanenin içeresine ses bombaları attı.

Esad rejimi Hama’ya saldırdı: 4 yaralı

Suriye'de Esad rejiminin Hama çevresinde gerçekleştirdiği füze saldırısında 4 sivil yaralandı.

Suudi Arabistan ve Yemen sınırında çatışma

Suudi Arabistan'ın Yemen sınırı yakınlarında Husiler ile yaşanan çatışmalarda 2 Suudi Arabistanlı asker hayatını kaybetti.

ABD Başkanı Biden: “Covid’e karşı mücadelemizdeki en karanlık günlerimiz önümüzde”

ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden 'Covid'e karşı mücadelemizdeki en karanlık günlerimiz geride değil, önümüzde.' diyerek Amerikalıları kriz için mücadeleye hazır olmaları konusunda uyardı.

Pfizer ve Moderna’nın, Covid-19 aşılarından 32 milyar dolar kazanması bekleniyor

ABD'li ilaç şirketi Pfizer ile Alman BioNTech ve ABD'li Moderna'nın Covid-19 aşılarından 2021 yılında 32 milyar dolar kazanmaları bekleniyor.

Libya’daki gizli pazarlığı ortaya çıkaran mektup

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin elebaşı, Hafter'in BAE'den destek talebi üzerine Sudanlı bin 200 milisin bölgeye gönderilmesine ilişkin yazılan mektup, ülkede birlik ve bütünlüğün sağlanmasının karşındaki gizli pazarlıkları ortaya çıkardı.

Azerbaycan’da Zafer Bayramı 8 Kasım olarak değiştirildi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 10 Kasım gününün Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü olması sebebiyle imzaladığı kararname ile Zafer Günü olarak belirlenen 10 Kasım tarihini 8 Kasım olarak değiştirdi.

Rus askerine korona virüs aşısı uygulaması başladı

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus ordusunda görev yapan askerlere Sputnik V korona virüs aşısının uygulanmaya başlandığını duyurdu.

Serhat Ulusoy, Ahlen’de Türk Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Almanya'nın Ahlen kentinde 2009'dan beri SPD üyeliği ve 2014'ten beri de Belediye Meclis üyeliğini başarıyla yürüten Serhat Ulusoy, 2 Kasım'da itibariyle Ahlen şehrinin Belediye Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Toplam 59 haber.