Çevre

Büyükşehir 3 ilçeyi birbirine bağlayan yolda onarım çalışması yapıyor Büyükşehir 3 ilçeyi birbirine bağlayan yolda onarım çalışması yapıyor
Gaziantep'te, bölgeye uyumlu 70 bin tavuk dağıtıldı Gaziantep’te, bölgeye uyumlu 70 bin tavuk dağıtıldı
Şahinbey'den kadın çiftçi ve besicilere 6 bin 800 çizme Şahinbey’den kadın çiftçi ve besicilere 6 bin 800 çizme
Mevsimin ilk Araban kavunu 25 gün erken yetişti Mevsimin ilk Araban kavunu 25 gün erken yetişti
5 köyde 14 bin 500 metrelik sıcak asfalt çalışması başlatıldı 5 köyde 14 bin 500 metrelik sıcak asfalt çalışması başlatıldı
Bin 500 kişilik ekip Gaziantep'i tepeden tırnağa ilaçlıyor Bin 500 kişilik ekip Gaziantep’i tepeden tırnağa ilaçlıyor
Sarıgüllük Mahallesi sarı güllerle donatıldı Sarıgüllük Mahallesi sarı güllerle donatıldı
Eşsiz doğal güzelliğiyle Habeş Kanyonu turizme açılmayı bekliyor Eşsiz doğal güzelliğiyle Habeş Kanyonu turizme açılmayı bekliyor
Şehitlerin ismi fidanlarda yaşayacak Şehitlerin ismi fidanlarda yaşayacak
Şahinbey'e 4 milyon 215 bin ağaç dikildi Şahinbey’e 4 milyon 215 bin ağaç dikildi
Hızlı tren projesinde yapım çalışmaları son sürat Hızlı tren projesinde yapım çalışmaları son sürat
850 dönümlük meşe ormanı için itfaiye yolu talebi 850 dönümlük meşe ormanı için itfaiye yolu talebi
Haluk Levent 'Yeşil Vatan' için söyledi Haluk Levent ‘Yeşil Vatan’ için söyledi
Çevre Haberleri

Büyükşehir 3 ilçeyi birbirine bağlayan yolda onarım çalışması yapıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yapımını sürdürdüğü Karkamış, Nizip ve Oğuzeli ilçelerini birbirine bağlayan 18 kilometrelik yolun sathi kaplama asfalt yenilemesini yaparak bakım ve onarımını tamamlıyor.

Gaziantep’te, bölgeye uyumlu 70 bin tavuk dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentteki kadın hayvan yetiştiricilerine verdiği destekte yeni bir pencere açarak Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürlüğü iş birliğinde Gaziantep'in 9 ilçesinde belirlenen 5 bin kadın hayvan üreticisine 70 bin adet 'atak-s yumurta tavuğu' dağıttı.

Şahinbey’den kadın çiftçi ve besicilere 6 bin 800 çizme

Çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine önemli desteklerde bulunan Şahinbey Belediyesi, kadın çiftçi ve hayvan yetiştiricilerinin işlerinde kolaylık sağlayacak 6 bin 800 çift çizme dağıtımı gerçekleştiriyor.

Mevsimin ilk Araban kavunu 25 gün erken yetişti

Gaziantep'in Araban ilçesinde sezonun ilk kavunu 25 gün erken yetişti. Sezonun ilk kavununu 25 erken yetiştiren çiftçi Sait Pekmezci, Araban kavununun Türkiye genelinde yoğun ilgi gördüğünü ve şimdiden sipariş aldıklarını vurguladı.

5 köyde 14 bin 500 metrelik sıcak asfalt çalışması başlatıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yol yapım ve onarım çalışmaları kapsamında 5 köyü birbirine bağlayan 14 bin 500 metrelik sıcak asfalt serimine başladı.

Gaziantep’in tarihi caddesine mimari dokunuş

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Karagöz Mahallesi'nde bulunan Suburcu Caddesi'nde meydana gelen görsel kirliliğe el attı. Tarihi ve turistik dokuları birbirine bağlayan cadde, mimari dokunuşların ardından daha estetik bir görünüm kazanacak.

Bin 500 kişilik ekip Gaziantep’i tepeden tırnağa ilaçlıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirmesi amacıyla bin 500 personel, 49 araç ve araç üstü ekipmanla kent genelinde uçkun ve haşerelere karşı başlattığı mücadelesini sürdürüyor. İlaçlama ekibinin her gün akşam saatlerinden başlayarak gece geç saatlere kadar süren mesaisi, eylül ayının sonuna dek devam edecek.

Vadi Alleben için çalışmalar başlıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Vadi Alleben Park ve Sosyal Alanı Çevre Düzenleme Projesi için çalışmalara başlıyor. Proje tamamlandığında 1 kilometrelik hat boyunca tematik ortamda vatandaşlar su kenarında dinlenme fırsatı bulacak.

Gaziantep’ten karavan turizmi atağı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey ilçesine bağlı Yamaçtepe Mahallesi'nde tatil severler için oluşturulan karavan turizmi alanında yerli turistlerle bir araya geldi.

Sınırda yakalanan 12 maymun Gaziantep’te koruma altına alındı

Ağrı Gürbulak Gümrük Kapısı'nda yurda kaçak yollarla sokulmaya çalışılırken yakalanan 12 makak maymunu Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki yeni yuvalarında koruma altına alındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kente ulaşan makak maymunlarını önce besledi sonra da yuvalarına yerleştirdi.

Sarıgüllük Mahallesi sarı güllerle donatıldı

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde bulunan Sarıgüllük Mahallesi yeniden ismini aldığı sarı güllere donatıldı

Eşsiz doğal güzelliğiyle Habeş Kanyonu turizme açılmayı bekliyor

Gaziantep'te bulunan Habeş Kanyonu eşsiz doğal güzellikleriyle turizme açılmayı bekliyor.

Şehitlerin ismi fidanlarda yaşayacak

Şahinbey Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl dönümünde şehitler için zeytin fidanı dikimi gerçekleştirdi.

Şahinbey’e 4 milyon 215 bin ağaç dikildi

Şahinbey'in her köşesini birbirinden güzel mevsimlik çiçekler ve bitkilerle süslemeye devam eden Şahinbey Belediyesi bu zamana kadar 4 milyon 215 bin adet fidanı çiftçilere ve vatandaşlara dağıtarak toprakla buluşturdu.

Hızlı tren projesinde yapım çalışmaları son sürat

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nurdağı'nda yapımı süren Adana-Osmaniye-Gaziantep hattındaki hızlı tren projesinin inşaat alanında inceleme yaptı

Türkiye’nin en büyük cam terasının inşasına başlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin de iş birliğinde olduğu Rumkale Cam Teras Projesi'nin inşasına başlandı. Projenin en geç Haziran 2021 tarihinde bitmesi hedefleniyor.

Gaziantep’e 6 yılda 5 milyon metrekare yeni yeşil alan

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi son altı yılda geleceğe daha yaşanır bir kent bırakmak adına 5 milyon metrekarelik yeşil alan oluştururken 1 milyon 350 bin ağaç toprakla buluşturdu.

850 dönümlük meşe ormanı için itfaiye yolu talebi

Gaziantep’in Araban ilçesine bağlı Emirhaydar kırsal mahallesinde orman sevgisiyle yaşayan mahalle sakinleri, ormanlık alanda çıkması muhtemel yangının büyük bir faciaya dönüşmemesi için 850 dönümlük ormanlık alana itfaiye yolu talebinde bulundu.

Haluk Levent ‘Yeşil Vatan’ için söyledi

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nün 'Yeşil Vatan' kampanyası kapsamında ormanların korunması ve geliştirilmesi için çalışan orman teşkilatını konu alan 'Birileri Var' şarkısını ünlü sanatçı Haluk Levent seslendirdi.

Toplam 79 haber.