İlçe Haberleri

İlçe Haberleri Haberleri

Araban Hükümet Konağı boşaltılıyor

Gaziantep'in Araban ilçesinde 1977 yılında yapılan ve 2013 yılında çürük raporu verilen Araban Hükümet Konağı, depremde yıkılma riski bulunması nedeniyle boşaltılıyor

Şahinbey’de çiftçilere 13 bin ton gübre desteği sağladı

Çiftçilere yönelik desteğini sürdüren Şahinbey Belediyesi, tarımsal üretimi arttırmak ve çiftçileri desteklemek adına beş yıldan bu yana 13 bin 70 ton gübre dağıtımı gerçekleştirdi.

Muhtarlara kebap gibi kutlama

Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü muhtarlara kebap ikram ederek, kutladı.

Karkamış yüzme havuzu hizmete girdi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, spor kültürünün oluşması amacıyla başlattığı tesisleşme çalışmaları kapsamında yapımını tamamladığı Karkamış Yüzme Havuzu'nun resmi açılışını yaptı.

Bakımdan geçirilen yurt yeniden faaliyete geçirildi

Gaziantep'in Araban ilçesinde bulunan ve bakımdan geçirilen kız öğrenci yurdu, çalışmaların tamamlanmasının ardından yeniden faaliyete geçirildi.

Boğaziçi Bulvarı ikinci etap çalışmaları devam ediyor

Şahinbey Belediyesi, şehrin trafiğini rahatlatmak ve ulaşımı kolaylaştırmak adına Boğaziçi Bulvarı ikinci etap çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Araban’da sarımsak ekimi sürüyor

Türkiye'nin önemli sarımsak üretim merkezlerinden olan Gaziantep'in Araban ilçesinde sarımsak tohumu ekimine başladı.

Şahinbey’de her gün 8 bin 500 kişiye çorba ikram ediliyor

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sabahın erken saatlerinde işlerine ve okullarına giden vatandaşlara ve öğrencilerle çorba dağıtım noktasında bir araya gelerek sohbet etti.

Selahaddin-i Eyyubi sosyal tesisi törenle açıldı

Gaziantep'in Beydilli Mahallesi'nde yapımı tamamlanan ve GASMEK, gündüz bakımevi, anaokulu ile taziye evini barındıran yeni Selahaddin-i Eyyubi Sosyal Tesisi törenle hizmete açıldı.

Dar gelirli ailelere kışlık yakacak yardımı

Şehitkamil Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da yol kenarları ve yeşil alanlardaki ağaçların budamalarından elde edilen odunları dar gelirli ailelere yakacak olarak dağıtıyor. Şehitkamil Belediyesi, bu yılda toplamda bin aileye 500'er kilo odun yardımı yapacak.

Başkan Doğru kilit parke taşı döşeme çalışmalarını inceledi

Gaziantep'in Araban ilçesi Belediye Başkanı Hasan Doğru, ilçe kırsalındaki 4 mahallede süren kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Bilek sosyal tesis için gün sayıyor

Şehitkamil Belediyesi, Bilek Mahallesi'nde yapımını başlattığı sosyal tesisi tamamlama aşamasına getirdi. Sosyal tesisin tamamlanmasıyla birlikte mahallede yaşanan taziye yeri sıkıntısı çözülmüş olacak.

Araban’da biber hasadına başlandı

Gaziantep'in Araban ilçesinde 2021 yılı biber hasadına başlandı. Biberde rekolte yüksekliği üreticilerin yüzünü güldürüyor.

İslahiye’nin yeni kaymakamı görevine başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Gaziantep'in İslahiye ilçesi atanan Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu görevine başladı.

Araban Kaymakamı Ömer Sevgili görevine başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Gaziantep'in Araban ilçesi atanan Kaymakamı Ömer Sevgili görevine başladı.

Şehitkâmil'de üç mahalle birleştiriliyor

Şehitkâmil Belediyesi, önceki yıllarda mahallelerin daha iyi hizmet verebilmesi için komşu mahalleleri birleştirme kararı almıştı. Alınan bu kararın ardından, daha önceki yerel seçimlerde iki mahalleyi birleştiren Şehitkâmil Belediyesi, şimdi de üç mahalleyi birleştirme kararı aldı.

Araban’da yağmur serinletti

Gaziantep'in Araban ilçesinde aşırı sıcaklardan bunalanlar yaz yağmurları ile serinledi.

Kaymakam Uçar, patlıcan hasadı yaptı

Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar, yılın ilk mahsul patlıcan hasadına katıldı. Oğuzeli'nin doğal kurutmalık merkezi haline geldiğinin altını çizen Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar, 'Oğuzeli'nde yetişen ürünler tarladan tezgaha ilçe ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlıyor' dedi.

Araban Belediyesi’nin araç filosu genişliyor

Gaziantep'in Araban ilçesi Belediyesi, daha hızlı ve etkili hizmet için araç filosunu güçlendiriyor.

Toplam 127 haber.