İlçe Haberleri

İlçe Haberleri Haberleri

Şehitkamil’de kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde kurban satış ve kesim yerleri belirlenerek açıklandıç

Şahinbey’de kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Şahinbey Belediyesi tarafından vatandaşların sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurbanlarını kesmeleri için kurban kesim ve satış noktaları belirlendi.

Sancaktepe’de yaşam başladı

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde İbrahimli 2'nin ardından Sancaktepe'de de hayat başladı. Bölgede incelemede bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 'Türkiye'de belki de örnek olacak projelerden birisiydi. 12 milyon metrekare alanın tamamı tek bir uygulamayla herkese eşit nimet, eşit külfet noktasında yapıp bitirdiğimiz bir alandır. İdeal bir planlamayla yapılan bu bölgede yaşam başladı' dedi.

Nizip’te 25 bin konutluk Fıstıkkent Projesi için plan ve proje tamamlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Nizip Belediyesi'nce Gaziantep Valiliği koordinasyonunda yürütülen ve Nizip'in konut ihtiyacını büyük ölçüde kapatması öngörülen 25 bin konutluk Fıstıkkent Projesi için plan ve proje tamamlandı.

Şahinbey’in torunları ecdadıyla buluşuyor

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıl etkinlikleri dolayısıyla başlattığı 'Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına' Projesi çerçevesinde Çanakkale şehitliklerini ziyaret edecek olan öğrencilerle bir araya geldi.

Akkent Mahallesi’ne yeni park

Şahinbey Belediyesi, vatandaşların boş zamanlarında huzur ve güven içinde dinlenebileceği ve çocukları ile zaman geçirebileceği yeşil alanları artırmaya devam ediyor.

Şahinbey’den 131 engelliye akülü ve tekerlekli sandalye

Şahinbey Belediyesi, 'Engelliler Haftası' nedeniyle 131 engelli vatandaşa akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye etti. Bu dağıtımla birlikte toplamda 2 bin 927 adet akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıttıklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Engelli kardeşlerimize 35 milyon liralık destek sağladık dedi.

Bu yıl 35 bin kişi Çanakkale gezisine götürülecek

Şahinbey Belediyesi, 'Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına' projesi çerçevesinde 2022 yılının ilk kafilesini karanfillerle Çanakkale'ye uğurladı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şuana kadar 111 bin 27 öğrenci ile vatandaşı Çanakkale'ye götürdüklerini ve 2022 yılında da 35 bin kişiyi daha şüheda topraklarına uğurlayacaklarını açıkladı.

Güneydoğu’nun en gelişmiş ilçesi Şehitkamil oldu

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan İlçe SEGE-2022 araştırmasına göre Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde en gelişmiş ilçenin Şehitkamil olduğunu bildirdi. Başkan Fadıloğlu, 'Amacımız, daha yaşanabilir bir Şehitkamil, daha yaşanabilir bir Gaziantep, daha yaşanabilir bir Türkiye ve daha yaşanabilir bir dünyayı günümüz çocuklarına, gelecek nesillerimize bırakmaktır' dedi.

Şehitkamil’de ekipler bayram öncesi denetimde

Şehitkamil Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala halk sağlığını korumak ve işletmelerin daha hijyenik ortamda hizmet sunmasını sağlamak adına market, tatlıcı ve kuruyemişçilere yönelik denetimlerini arttırdı.

Araban Ovası’nda süne ile biyolojik mücadele başlatıldı

Gaziantep'in Araban ilçesinde Türkiye'nin en kaliteli makarnalık sert buğdayının yetiştiği Araban Ovası'nda süne ile biyolojik mücadele başlatıldı.

Araban’da şehit aileleri ve gazilere iftar

Gaziantep'in Araban ilçesinde Kaymakamı Ömer Sevgili ve Belediye Başkanı Hasan Doğru, şehit aileleri, gazi ve gazi aileleriyle birlikte iftar yaptı.

Araban’ın ilk kapalı semt pazarı hizmete girdi

Gaziantep'in Araban ilçesinde, ilçenin ilk kapalı semt pazar yeri hizmete girdi. Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, Umum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Karakuş ile pazarcı esnafını ziyaret ederek vatandaşlar ile ilçenin ilk pazar yeri hakkında sohbet etti.

Yavuzeli çiftçisine 20 bin badem fidanı dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından iklim ve toprak analizleri sonucunda badem üretimine elverişli olduğu tespit edilen Yavuzeli ilçesinde çiftçilere 20 bin badem fidanı dağıtıldı.

Şehitkamil’den çölyak hastalarına destek

Şehitkamil Belediyesi, her 3 ayda bir çölyak hastalarına yapmış olduğu glutensiz un dağıtımını, Mart ayında da gerçekleştirdi. 9 kilodan oluşan glutensiz un ve 2 paket glutensiz makarna dağıtımı, 708 çölyak hastasına yapıldı.

Araban’da Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü kutlandı

Gaziantep'in Araban ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107'inci yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Yavuzeli’nde kar yağışının ardından buzlanma meydana geldi

Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinde dün gece etkili olan kar yağışının ardından sıcaklık 0 derecenin altına düşerken ilçe genelinde don ve buzlanma meydana geldi.

Oğuzeli’nde çiftçiye 15 bin nar ve 10 bin Antep fıstığı fidanı dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından tarımda yerinde üretim modeli anlayışından hareketle Oğuzeli çiftçisine 15 bin nar ve 10 bin Antep fıstığı fidanı dağıtıldı.

Araban Ovasında nohut ekimine başlandı

Gaziantep'in Araban ilçesinde 2022 yılı üretim sezonu nohut ekimine başlandı.

Toplam 169 haber.